Rekordowy rok Palmiarni Poznańskiej. Takiej frekwencji nie było od 30 lat!

Palmiarnia Poznańska podsumowała ubiegły rok i… ma powody do radości. Okazuje się, że odnotowano najwyższą od 30 lat frekwencję!

 

Jak wynika ze statystyk Palmiarni Poznańskiej, w 2023 roku odwiedziło ją 257 759 osób, co oznacza rekord ostatnich 30 lat! To kolejny rok, w którym palmiarnia odnotowała bardzo dobry wynik – rok wcześniej także świętowała wysoką frekwencję (z wynikiem 253 807 odwiedzających).

„Znów, dzięki Wam, drodzy Zwiedzający, możemy cieszyć się z najwyższej frekwencji od rekordowego 1993 roku!” – przekazała Palmiarnia Poznańska w mediach społecznościowych

W 2023 roku zorganizowano 20 wydarzeń, spośród których największym zainteresowaniem cieszyły się Noce w Palmiarni, czyli dni, w których otwiera ona swoje drzwi także w godzinach wieczorno-nocnych, dzięki czemu w klimatycznej atmosferze półmroku można podziwiać rośliny w nocnej porze doby.

Poznaniacy chętnie wybierali się też na spotkania edukacyjne, Spacerach dla Seniorów, a także zbiórkach i innych formach aktywności. Przeprowadzono ponad 1000 wycieczek po palmiarni z przewodniczkami.

Palmiarnia dziękuje za odwiedziny i już zaprasza na kolejne. W 2024 roku także organizowanych będzie szereg wydarzeń, które wzbogacą stałą ofertę tego miejsca.