Weekend dla Ziemi w Palmiarni Poznańskiej

Pierwszy weekend czerwca w Palmiarni Poznańskiej upłynie pod znakiem Weekendu dla Ziemi. Przygotowano atrakcje, które będą dostępne zarówno stacjonarnie jak i online.

 

Celem Weekendu dla Ziemi jest przede wszystkim przybliżenie zagadnień proekologicznych, w tym szerzenie świadomości w zakresie codziennych działań człowieka, które negatywnie wpływają na środowisko.

Atrakcje odbywać się będą w Pawilonie III, gdzie znajdą się stoiska partnerów wydarzenia. Zarząd Zagospodarowania Odpadów zaprasza na zajęcia i warsztaty związane z segregacją odpadów. Będzie można poznać zasady selektywnej zbiórki odpadów, w tym także tych bio. Przygotowano także quizy i konkursy. Chętni będą mogli pozyskać kompost do wykorzystania w swoich ogródkach. Najmłodszych przywita zakładowa maskotka „Baterman”.

Z kolei na wspólnym stoisku Wydziału Gospodarki Komunalnej, Urzędu Miasta Poznania oraz PreZero Zielona Energia Sp. o.o. uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać szczegóły działania Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu, która przekształca odpady w energię cieplną oraz elektryczną uznawaną za energię z odnawialnych źródeł energii.

Jednocześnie Wydział Gospodarki Komunalnej zapowiada również warsztaty z segregacji odpadów, tworzenia toreb na zakupy oraz szycia woreczków na owoce i warzywa.

W sali dydaktycznej będą prowadzone prelekcje z zakresu segregacji oraz drogi odpadów po ich wyrzuceniu. W sobotę odbędą się o 15:00 natomiast w niedzielę o 13:30.

Atrakcje przygotowano też w Pawilonie IX, gdzie można obejrzeć wystawę prac studentów Pracowni Znaku i Identyfikacji Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Wystawa potrwa do 30 czerwca 2022 r.

Z kolein w mediach społecznościowych Palmiarni w ramach atrakcji online, udostępniane będą ciekawostki i przydatne informacje edukacyjne z zakresu przyrody.