Ferie za granicą? Sprawdź najciekawsze opcje na zimowy wyjazd

Zbliżają się ferie zimowe, więc warto już teraz zaplanować, jak spędzić ten wyjątkowy czas. Propozycje na urlop zimowy szybko się wyprzedają, dlatego im wcześniej zdecydujesz, tym większy wybór ofert dla Ciebie i Twojej rodziny. Mamy dla Ciebie kilka sugestii, jak spędzić ferie zimowe 2024.

Ferie zimowe 2024 – jak je spędzić?

Ferie zimowe to doskonały czas na wyjazd, niezależnie od tego, jak lubicie spędzać czas w podróży. Miłośnicy aktywnego wypoczynku i śniegu z pewnością zdecydują się na wyjazd narciarski, by cieszyć się doskonale przygotowanymi stokami i pięknymi widokami gór oraz białym puchem. Ci, którzy wolą odpoczynek w ciepłych krajach mogą wybrać się na zimowy urlop do miejsc, gdzie temperatury dopisują nawet wtedy, gdy w Polsce jest szaro i zimno. Odkrywcy i rodziny z dziećmi oraz Ci, którzy podczas zimowej przerwy nie lubią siedzieć w jednym miejscu, mogą wybrać się na wycieczkę objazdową i połączyć√ zwiedzanie z innymi aktywnościami lub  po prostu odpoczynkiem. Możliwości na to, aby te ferie były niezapomniane, jest wiele. Jeśli nie wiesz, jaki kraj wybrać, kiedy są ferie w Twoim województwie lub chcesz poznać więcej propozycji na zimowy wyjazd, sprawdź ofertę ferii zimowych w ITACE.

Ferie zimowe na stoku – najlepsze kierunki

Jeśli marzysz o zimowym wypoczynku na stoku, masz wiele świetnych opcji do wyboru. Do najpopularniejszych ośrodków narciarskich, najchętniej wybieranych przez Polaków, należą te położone we Włoszech oraz te w Turcji. Italia, choć kojarzy się z zabytkami, słońcem i pysznym jedzeniem, oferuje także doskonałe ośrodki narciarskie, takie jak Arabba, Marmolada, Via Lattea, Val di Fassa czy Val di Fiore. W Turcji na miłośników białego szaleństwa czekają dwa nowoczesne ośrodki narciarskie: Uludağ i Kayseri, zapewniające doskonale przygotowane stoki i różnorodne trasy.

Ferie z dziećmi – gdzie spędzić?

Jeśli zależy Ci na feriach z dziećmi bez długiego lotu, ale w miejscu, gdzie jest ciepło, rozważ wyjazd na ferie zimowe do Egiptu, Tunezji, Hiszpanii lub na Wyspy Kanaryjskie, Maltę czy Cypr. W tych miejscach na turystów czekają wiosenne temperatury (powyżej 20 stopni Celsjusza), mnóstwo zabytków i wysokiej jakości hotele z dodatkowymi atrakcjami dla rodzin. Jeśli marzysz o egzotycznych wakacjach i wypoczynku za długich, białych plażach w pełni słońca, wybierz jeden z całorocznych kierunków egzotycznych, np. rajski Zanzibar, niesamowitą Brazylią czy Oman nazywany Karaibami Orientu.

Ferie na wycieczce objazdowej. Którą wybrać?

Ferie na wycieczce objazdowej to kolejna fascynująca opcja. Doskonała, aby połączyć zwiedzanie światowej klasy zabytków z wypoczynkiem na plaży lub eksplorowaniem na własną rękę. Idealne kierunki na wycieczkę objazdową na ferie zimowe to m.in. Włochy z zachwycającymi zabytkami Rzymu, Neapolu czy Wenecji, Malta z plenerami z „Gry o Tron” i świetnymi warunkami do aktywnego wypoczynku, Tajlandia z buddyjskimi świątyniami i ciekawą kulturą czy Indonezja z rajskimi wyspami i fascynującymi zabytkami.

Masz już swojego faworyta na spędzenie ferii zimowych? Białe szaleństwo na nartach, odpoczynek na plaży, a może intensywne poznawanie nowych kultur i zabytków? Każda z tych opcji brzmi zachwycająco i takie na pewno będą Twoje ferie 2024!