Teatr Muzyczny w Poznaniu zapowiada wyjątkową premierę – musical o wyzwaniach młodzieży

Teatr Muzyczny w Poznaniu przeniesie na swoją scenę poruszającą opowieść o zdrowiu psychicznym młodych ludzi, wprowadzając jako pierwszy w Polsce amerykański musical „Drogi Evanie Hansenie”.

 

Premiera spektaklu, zaplanowana na 7 września 2024 roku. Sztuka dotyka ważnych społecznych tematów takich jak depresja, alienacja oraz wpływ mediów społecznościowych na życie młodzieży. Dyrektor Teatru, Przemysław Kieliszewski, podkreśla, że celem produkcji jest nie tylko dostarczenie rozrywki, ale również wywołanie dyskusji na temat wyzwań, z jakimi młodzi ludzie mierzą się każdego dnia.

Do realizacji „Drogiego Evana Hansena” zaangażowano zespół utalentowanych twórców. Reżyserią spektaklu zajmie się Paweł Szkotak, muzykę przygotuje Radosław Mateja, a choreografię stworzy Karol Drozd. Scenografię i kostiumy zaprojektuje Natalia Kitamikado, a za światła odpowiadać będzie Paulina Góral. Kompleksowe wrażenia wizualne uzupełnią projekcje Karoliny Jacewicz i Mateusza Kokota, a za dźwięk odpowie Tomasz Zajma.

„Drogi Evanie Hansenie” opowiada historię 17-letniego Evana, który zmaga się z fobią społeczną. Na zalecenie terapeuty, Evan pisze do siebie listy, co nieoczekiwanie prowadzi do serii zdarzeń wywołanych przez samobójstwo jego znajomego z klasy.

Musical zwraca uwagę na potrzebę wsparcia i zrozumienia dla osób cierpiących na zaburzenia psychiczne, a także na siłę, jaką niesie ze sobą mówienie o problemach. Premiera w Waszyngtonie w 2015 roku szybko przyniosła spektaklowi status przeboju, a jego popularność została dodatkowo umocniona przez adaptację filmową w 2021 roku.

„Drogi Evanie Hansenie” nie tylko zyskał uznanie za swoje artystyczne walory, zdobywając sześć nagród Tony, w tym za najlepszy musical i najlepszą muzykę oryginalną, ale również za sposób, w jaki porusza aktualne i ważne tematy. Piosenki takie jak „You Will Be Found”, „Waving Through a Window” czy „For Forever” stały się hymnami młodego pokolenia, przekazując ważne przesłanie: nie jesteś sam w swoich zmaganiach.

W poszukiwaniu talentów do głównych ról, Teatr Muzyczny w Poznaniu organizuje casting 11 marca, otwierając drzwi dla młodych i zdolnych wykonawców. Dyrektor Kieliszewski ma nadzieję, że spektakl stanie się platformą dla młodych artystów i widzów, by wspólnie mierzyć się z ważnymi kwestiami społecznymi, promując dialog i zrozumienie.

„Drogi Evanie Hansenie” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu zapowiada się jako wydarzenie nie tylko teatralne, ale i społeczne, mające na celu zwrócenie uwagi na problemy zdrowia psychicznego wśród młodych ludzi. Z zapowiedzi wynika, że będzie to spektakl, który nie tylko bawi, ale również edukuje i inspiruje do zmiany.