Policjanci odzyskali skradzione mienie, zanim urzędnicy zorientowali się, że doszło do kradzieży

Ten złodziej nie cieszył się długo swoim łupem, a wkrótce może także nie cieszyć się wolnością. Policjanci z Kórnika zatrzymali mężczyznę, który ukradł projektor z miejskiego rynku. Interwencję przeprowadzono tuż po kradzieży.

 

Do kradzieży doszło w centrum Kórnika. Mieszkaniec gminy ukradł projektor wart ok. 50 tysięcy złotych z miejskiego rynku. Łupem nie cieszył się zbyt długo, ponieważ niemal od razu po zdarzeniu został zatrzymany przez miejscowych policjantów. Interwencję przeprowadzono tak szybko, że urzędnicy z budynku obok miejsca kradzieży, nie zdążyli się jeszcze zorientować, że do niej doszło.

Okazało się, że sprawcę zdradziło nerwowe zachowanie i… przeszłość. Funkcjonariusze zauważyli znanego im z wcześniejszych przestępstw i wykroczeń mieszkańca niosącego duży karton. Mężczyzna był bardzo zdenerwowany, dlatego mundurowi postanowili sprawdzić, co jest powodem stresu. Ich przypuszczenia szybko się potwierdziły.

W kartonie 38-latek miał skradziony chwilę wcześniej projektor zewnętrzny, należący do Urzędu Gminy i Miasta Kórnik. Używany jest do wyświetlania animacji na budynkach kórnickiego rynku.

Sprzęt oddano urzędnikom, a mężczyznę zatrzymano. Podejrzany przyznał się do winy i usłyszał zarzut z art. 278 Kodeksu Karnego. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.