Kryminalni z Poznania zatrzymali trzy osoby za kradzież z włamaniem

Policjanci kryminalni z Poznania zatrzymali trzech mężczyzn, którzy włamali się do firmy budowlanej na terenie powiatu poznańskiego i ukradli ze sklepowej kasy ponad trzy tysiące złotych. Jak ustalono, nie było to pierwsze przestępstwo, jakiego się dopuścili. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźni w wieku od 20 do 45 lat zostali zatrzymani na gorącym uczynku, gdy w nocy wychodzili z firmy budowlanej, do której się włamali. Ustalono, że ze sklepowej kasy zabrali ponad 3 tysiące złotych. Sprawcy są mieszkańcami Poznania i powiatu poznańskiego – ojciec, syn i ich znajomy.

W samochodzie, którym poruszali się zatrzymani znaleziono narzędzia pomoce przy włamaniu w tym m.in. łom oraz elementy ubioru, które miały ułatwić im kamuflaż – kominiarki i rękawiczki.

Jak ustalili policjanci, dwóch z zatrzymanych było już wcześniej karanych za podobne przestępstwa. Z kradzieży gotówki zrobili źródło utrzymania. Śledczy pracujący nad sprawą sprawdzają kolejne informacje oraz zdarzenia, z którymi mogą mieć związek podejrzani.

Sąd podjął decyzję o aresztowaniu dwóch starszych zatrzymanych, natomiast wobec najmłodszego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.