Zmiany w rejonie ul. Roboczej i Umińskiego: przebudują przystanek i skwer. W poniedziałek początek zmian dla kierowców

Nie tylko nowy, wygodniejszy przystanek, ale także przebudowany skwer, który ma być bardziej przyjazny użytkownikom – w poniedziałek rozpoczną się prace u zbiegu ul. Roboczej i Umińskiego.

 

Przystanek autobusowy „Robocza” w kierunku ul. Fabrycznej został już przebudowany, dzięki czemu pasażerowie mają do dyspozycji nie tylko nową platformę, ale też fragment chodnika, co poprawiło komfort i bezpieczeństwo korzystania z niego.

Teraz przyszedł czas na przystanek w kierunku dworca Poznań Główny. Zgodnie z planem, powstanie po przeciwnej stronie jezdni, tuż przy istniejącym skwerze u zbiegu ul. Roboczej i Umińskiego. Skwer także czekają gruntowne zmiany – będzie przebudowany, a po zakończeniu robót będzie wyglądał niemal jak nowy.

Zgodnie z planem, w ramach przebudowy zmieni się układ chodników na skwerze. Na środku przewidziana jest ścieżka o nawierzchni mineralnej, która połączy przystanek autobusowy z utwardzonymi chodnikami. Wybudowany będzie plan, na którym zamontowane zostaną ławki. Pojawią się nowe drzew, w tym m.in. platany wschodnie, lipy drobnolistne, klon i miłorząb, a także byliny, rośliny cebulowe i trawy ozdobne.

Gatunki roślin dobrano w taki sposób, by cieszyły oczy mieszkańców jak najdłużej.

Nowa zieleń pojawi się też na terenie przy budynku u zbiegu uli Roboczej i Umińskiego, a także przy samej ul. Umińskiego.

Prace rozpoczną się w poniedziałek, 11 marca, dlatego w tym dniu wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu w okolicy.

Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na ul. Roboczej, między ul. Kosińskiego a Fabryczną, w kierunku ul. Fabrycznej.