Zmiany w organizacji ruchu na ul. Hetmańskiej

W związku z trwającą budową przejazdu rowerowego przez ul. Hetmańską, na skrzyżowaniu z ul. Jarochowskiego, od wtorku (13.09) zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie.

 

Od tego dnia, na czas prowadzenia robót, kierowcy jadący południową nitką ul. Hetmańskiej w stronę skrzyżowania z ul. Głogowską nie będą mogli skręcić w prawo, w ul. Jarochowskiego. Na odcinku rozpoczynającym się za skrzyżowaniem z ul. Cybulskiego i kończącym się za skrzyżowaniem z ul. Jarochowskiego będą mogli poruszać się jednym, wewnętrznym pasem jezdni. Objazd do ul. Jarochowskiego poprowadzony zostanie ul. Hetmańską, Kasprzaka i Winklera. Kierowcy nie będą mogli również bezpośrednio wyjechać z ul. Jarochowskiego na południową nitkę ul. Hetmańskiej. W czasie trwania prac poprowadzeni zostaną objazdem przez ul. Winklera i Rogalińskiego.

Na podobne zmiany kierowcy natkną się również na północnej nitce ul. Hetmańskiej, gdzie także zostanie zamknięte dla ruchu skrzyżowanie z ul. Jarochowskiego. Na odcinku rozpoczynającym się tuż za skrzyżowaniem z ul. Kasprzaka i kończącym się za skrzyżowaniem z ul. Jarochowskiego samochody jadące w kierunku ul. Reymonta będą mogły poruszać się tylko jednym, wewnętrznym pasem ruchu. Kierowcy chcący dojechać północną nitką ul. Hetmańskiej do ul. Jarochowskiego zostaną poprowadzeni objazdem ulicami Reymonta i Chociszewskiego, zaś ci, którzy z tej części ul. Jarochowskiego będą chcieli wyjechać na północną nitkę ul. Hetmańskiej, pojadą ulicami Chociszewskiego i Kasprzaka.

W czasie prowadzenia robót zamknięte zostaną przejścia przez jezdnię na skrzyżowaniu ul. Jarochowskiego i Hetmańskiej, a piesi będą mogli bezpiecznie korzystać z najbliżej położonych pasów.

Użytkownicy dróg proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.