Lotnisko Poznań-Ławica doczeka się rozbudowy? Prace miałyby ruszyć jeszcze w tym roku

Poznańskie lotnisko intensywnie się rozwija, rozbudowując siatkę połączeń. Czy jednak wkrótce rozpocznie także inną przebudowę? O potrzebie modernizacji na poznańskiej Ławicy mówi się od dłuższego czasu, szczególnie, że padają kolejne rekordy obsłużonej liczby pasażerów w ciągu roku. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, rozbudowa może nastąpić w najbliższym czasie.

 

Obecnie poznańskie lotnisko jest jednym z czołowych pod względem ruchu, ale jednocześnie piastuje wśród nich niechlubne pierwsze miejsce pod względem oceny przez pasażerów. Podróżni wskazują na tłok, mało miejsca i kolejki. Od lat mówi się o konieczności rozbudowy portu, by zapewnić lepszy komfort obsługi pasażerów, a także przyspieszenie odprawy.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji „Głosu Wielkopolskiego”, przebudowa terminala pasażerskiego ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. W pierwszej kolejności prace obejmą strefę kontroli bezpieczeństwa oraz montaż dodatkowych bramek dla odlatujących. Docelowo powiększona ma być też strefa przylotów.

Rozbudowa miałaby potrwać do 2026 roku. Wiązałaby się z utrudnieniami dla pasażerów, ale ostatecznie zyskaliby większy komfort podczas pobytu na poznańskim lotnisku.

To nie jedyna inwestycja, jaką planuje port lotniczy Poznań-Ławica. Przebudowana ma zostać też droga kołowania samolotów. W planach jest też budowa systemu odprowadzania wody opadowej z płyty postojowej.