Inauguracja połączenia Poznań-Kavala. Przewoźnik przygotował specjalną promocję

Na poznańskim lotnisku Ławica zainaugurowano kolejne w tym roku nowe połączenie lotnicze. Pierwsi pasażerowie odlecieli dziś do greckiego miasta Kavala w ramach letniego rozkładu lotów linii Ryanair.

Połączenie realizowane będzie raz w tygodniu, w środy, co pozwoli na zaplanowanie np. tygodniowego wypoczynku w Grecji. Połączenie do Kavali jest częścią letniego rozkładów lotów Ryanaira realizowanego z Polski.

To także jedno z połączeń, które w tym roku Ryanair uruchamia z Ławicy. Od kwietnia z poznańskiego lotniska można lecieć do Zadaru, Sztokholmu, Cork i Rzymu, a od jesieni rozpoczną się loty do Budapesztu, Paryża, Odessy i Charkowa.

Poszerzenie oferty to efekt zbazowania drugiego samolotu przewoźnika w poznańskim porcie.

“Poznań to bardzo ważny ośrodek kulturowy, ale i biznesowy. Dlatego zwłaszcza połączenia linii regularnych to połączenia, które chcielibyśmy widzieć nie tylko, jako te właśnie tak oczywiste – turystyczne o charakterze wyjazdowym, ale zależy nam oraz władzom miasta, aby był to także ruch przyjazdowy. Chcemy, aby coraz więcej mieszkańców, na przykład Grecji, do której właśnie uruchamiamy takie połączenie teraz do Kavali, odnajdowało tu w Poznaniu dobre miejsce na swój biznes. Wierzymy, że zarówno mieszkańcy Wielkopolski, jak i pólnocno-wschodniej Grecji już od 3 lipca 2019 roku będą aktywnie wykorzystywać, w obu kierunkach, nowe połączenie od linii lotniczej Ryanair.”

Mariusz Wiatrowski, Prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica

Na pasażerów pierwszego lotu, który odbył się dziś po godzinie 12:00 czekały niespodzianki od lotniska. Każdy otrzymał bidon na wodę, co z pewnością przyda się zwłaszcza podczas ciepłych dni. Przypomnijmy, że od niedawna na poznańskim lotnisku można korzystać z poidełka z wodą pitną, dzięki czemu nie trzeba już kupować wody butelkowanej – można w wygodny sposób napełnić np. bidon czy butelkę wielorazowego użytku.

Z okazji inauguracji połączenia niespodziankę przygotował także Ryanair. Do soboty można kupować tańsze niż bilety na loty realizowane przez przewoźnika.

““Cieszymy się z inauguracji rejsów na trasie Poznań – Kavala. Połączenie będzie realizowane raz w tygodniu i stanie się częścią letniego rozkładu lotów Ryanaira z Polski. Pasażerowie mogą teraz zarezerwować loty aż do marca 2020 roku. Z okazji uruchomienia wakacyjnej trasy wprowadzamy do sprzedaży bilety w promocyjnej cenie już od 65 zł. Bilety dostępne są jedynie na stronie internetowej Ryanair do soboty (6 lipca) do północy.”

Olga Pawlonka, Dyrektor Komunikacji Ryanaira w krajach Europy środkowo-wschodniej i na Bałkanach

Tradycyjnie, nowe połączenie zostało uhonorowane salutem wodnym na płycie lotniska.

 

autorka: A. Karczewska