Pasażerowie chętnie wybierają poznańskie lotnisko. Luty z dużym wzrostem na Ławicy

Port Lotniczy Poznań-Ławica podał statystyki za luty 2024 roku. Choć w ubiegłym roku w tym czasie wynik był rekordowy, to tegoroczny jest jeszcze wyższy. Dokąd najchętniej latano?

 

Poznańskie lotnisko nie zwalnia tempa – a właściwie, jego pasażerowie, którzy chętnie i licznie korzystają z jego usług. W lutym 2024 roku obsłużono 160 800 pasażerów, co oznacza wzrost o 19% w stosunku do 2023 roku.

Najwięcej, bo 93 982 pasażerów skorzystało z oferty tanich linii lotniczych, co oznacza dynamikę wzrostu w stosunku do 2023 roku o 11%. Niezmiennie na pierwszych dwóch miejscach wśród najchętniej wybieranych kierunków znalazły się londyńskie lotniska Stansted i Luton. Na ostatnim miejscu podium uplasowało się Alicante. Na dalszych pozycjach w pierwszej dziesiątce znalazły się: Malta, Edynburg, Mediolan Bergamo, Bristol, Kutaisi, Paryż Beauvais i Lizbona.

W sektorze legacy obsłużono 40 543 pasażerów z dynamiką wzrostu na poziomie aż 39%. Najchętniej wybierano połączenie z Warszawą.

Pasażerowie z chęcią korzystali też z opcji czarterowej – w lutym 2024 roku obsłużono w tym sektorze 26 030 osób. Pasażerowie Ławicy szukali słońca w cieplejszych krajach. W pierwszej trójce znalazły się: Hurghada, Marsa Alam i Fuerteventura.

To kolejny dobry wynik na poznańskim lotnisku, co pokazuje, że port nie tylko odbudował ruch sprzed pandemii, ale powoli zaczyna go także regularnie podnosić. W kolejnych miesiącach można spodziewać się jeszcze lepszych wyników, biorąc pod uwagę rozpoczynający się wkrótce sezon letniej siatki połączeń.