W Poznaniu nic się nie zmarnuje – cebule przekwitniętych kwiatów można oddać na zbiórkę

Po szarych zimowych miesiącach, wiele osób stęsknionych za kolorami, z ochotą rozpoczyna wiosenne nasadzenia czy kupowanie doniczek z kwiatami, by przynieś do domu nieco wiosny. Co jednak zrobić z cebulkami, gdy kwiaty przekwitną? Zdecydowanie nie należy ich wyrzucać! Jeśli ktoś nie wie, co z nimi zrobić, Zarząd Zieleni Miejskiej ma na nie sposób.

 

Żonkile czy hiacynty to kwiaty, które w ostatnich dniach zimy i pierwszych tygodniach wiosny pojawiają się w wielu domach. To oznaki wiosny, ciepła i… kolorów. Mieszkańcy Poznania chętnie przynoszą wiosnę do domów.

Co jednak, gdy kwiaty przekwitną? Nie każdy jest w stanie lub chce przechowywać cebulki, by zakwitły kolejny raz i wiele osób po prostu je wyrzuca. Tymczasem w Poznaniu nic się nie zmarnuje – Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu zachęca do dania cebulkom kwiatowym drugiego życia.

Mieszkańcy zachęcani są do przynoszenia cebulek kwiatowych (krokusów, narcyzów, cebulic, hiacynt, szafirków) do holu Palmiarni Poznańskiej. Zbiórka odbywać się będzie od 18 do 29 marca w godzinach otwarcia palmiarni.