Nowe międzypokoleniowe miejsce spotkań i upraw na Chartowie

Na poznańskim Chartowie powstał Letni Dom Seniora, który będzie miejscem spotkań na świeżym powietrzu nie tylko dla starszych mieszkańców miasta, ale także dzieci, w tym tych z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 6. Celem jest międzypokoleniowa integracja poznaniaków na ratajskim osiedlu przy jednoczesnej nauce pielęgnacji roślin.

 

Letni Dom Seniora powstał przy SP nr 6 na os. Rusa. Postawiono altanę z zadaszeniem, a także przygotowano grządki, w których można zasadzić kwiaty i warzywa. Na realizację projektu przeznaczono z miejskiego budżetu 30 tysięcy złotych. Jego inicjatorem był radny Marek Sternalski.

Jak przyznał przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania RMP, pomysł powstał podczas rozmów z seniorami, którzy wskazali na potrzebę stworzenia miejsca, które umożliwiałoby spotkania na świeżym powietrzu, zarówno do odpoczynku jak i aktywnego spędzania czasu.

Dzięki lokalizacji, w godzinach zajęć szkolnych możliwe jest przeprowadzanie tam np. lekcji plenerowych, nie tylko z zakresu czystej biologii, ale także przydatnych umiejętności, jak np. uprawianie roślin.

„Zarówno osoby starsze, jak i najmłodsi poznaniacy mają sobie wiele do zaoferowania. Spędzając wspólnie czas na świeżym powietrzu mogą nie tylko dobrze się bawić, ale też uczyć od siebie nawzajem. Nie wszyscy mają babcie i dziadków oraz wnuki, z którymi taka aktywność jest możliwa. Powstała przestrzeń umożliwi integrację lokalną i międzypokoleniową” – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania