Protest przed Zakładami H. Cegielskiego – pracownicy opuścili fabrykę i wyszli na ulice

W środowe popołudnie, punktualnie o godzinie 13:00 część pracowników Zakładów H. Cegielskiego opuściła mury fabryki na znak protestu.

 

Pracownicy poznańskiej firmy domagają się zmiany sytuacji zakładu.  Jak wskazują wyjaśniając swój dzisiejszy protest, ich sprzeciw budzi polityka zbrojeniowa i brak wywiązywania się z obietnic związanych z przystąpieniem do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

„Brak odpowiedzi na nasze zapytania ze strony rządzących jest lekceważeniem naszej Załogi, której po wejściu do Polskiej Grupy Zbrojeniowej obiecano wsparcie finansowe na inwestycje, odkup terenów sprzedanych za długi ARP-owi oraz ulokowanie produkcji zbrojeniowej” – napisano w oświadczeniu

Zdaniem protestujących, do odejścia od stanowisk pracy i wyjścia na ulice nie doszłoby, gdyby „rządzący zaakceptowali strategię Zarządu dla HCP SA leżącą na ich biurkach”.

Pracownicy domagają się zamówień, o których mówiono w medialnych przekazach i zaprzestaniu zakupów zbrojeniowych poza granicami Polski.

„Dajcie pracę a zobaczycie, jak Cegielski poradzi sobie z produkcją. Nie z takimi wyzwaniami Cegielszczacy sobie radzili. Chcemy pracy, o którą zabiegamy” – wskazują protestujący

Grupa pracowników wyszła przed teren zakładów Cegielskiego z banerami i flagami.