Umowa na budowę drogi rowerowej łączącej Wildę ze Starym Miastem podpisana

Ulice Dolna Wilda i Górna Wilda zostaną wkrótce rozbudowane o dwukierunkową drogę dla rowerów, którą będzie można dojechać do centrum Poznania. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wyłonionym w postępowaniu przetargowym wykonawcą. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na pierwszy kwartał tego roku.

Dwukierunkowa droga rowerowa połączy okolice parku Jana Pawła II na Wildzie z ul. Półwiejską i Krakowską w centrum Poznania.

“To ponad kilometr nowej trasy, której brakowało na rowerowej mapie Poznania. Dziś jazda między Wildą a centrum nie należy do najprzyjemniejszych, bo rowerzyści muszą poruszać się jezdnią razem z samochodami. Inwestycja obejmuje także budowę chodnika i zmianę sygnalizacji świetlnej na kluczowych skrzyżowaniach tak, by była ona dostosowana do ruchu rowerowego”

Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie

Nowa droga rowerowa będzie miała od 2 do 2,5 metrów szerokości. Najdłuższy odcinek trasy zostanie wybudowany wzdłuż ul. Dolna Wilda – początek będzie miał przy skrzyżowaniu z ul. św. Jerzego. Następnie trasa zostanie poprowadzona wzdłuż ul. Górna Wilda, w kierunku ul. Królowej Jadwigi. Ostatni, około 70-metrowy odcinek drogi o szerokości 2 metrów, połączy ul. Królowej Jadwigi z ul. Krakowską przez ul. Półwiejską.

Wzdłuż trasy powstanie chodnik, a także zatoki postojowe do parkowania równoległego przy krawędzi jezdni. Przebudowane i dostosowane do ruchu rowerowego zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Dolna Wilda i Świętego Jerzego, ul. Górna Wilda i Królowej Jadwigi oraz ul. Półwiejskiej i ul. Krakowskiej.