Kolejny Poznań Open coraz bliżej. Kto zagra na poznańskich kortach?

Już 16 czerwca rozpoczyna się kolejna edycja turnieju tenisowego ATP Challenger Enea Poznań Open. Warto odwiedzić korty Parku Tenisowego Olimpia na Golęcinie, aby wspierać młodych tenisistów, którzy są na początku swojej kariery. Wielu z nich, po sukcesach w Poznaniu, osiągało międzynarodowe triumfy. Finał tegorocznych rozgrywek odbędzie się 22 czerwca.

 

Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, podkreśla znaczenie turnieju dla miasta:

“To zaszczyt, że Miasto Poznań może co roku wspierać organizację tego turnieju. To tutaj pierwsze kroki stawiali i zwyciężali późniejsi liderzy rankingu ATP – Marat Safin, Jewgienij Kafielnikow czy Juan Carlos Ferrero. Wygrywał tu również Hubert Hurkacz.”

W tegorocznej edycji turnieju głównym faworytem jest Argentyńczyk Camilo Ugo Carabelli, zajmujący 110. pozycję w rankingu ATP. Drugim rozstawionym zawodnikiem jest Hiszpan Albert Ramos-Vinolas, który osiem lat temu dotarł do ćwierćfinału French Open. W turnieju wystąpi również kilku Polaków, w tym Maks Kaśnikowski (ATP 264) oraz Kamil Majchrzak, który otrzymał dziką kartę. Organizatorzy czekają również na decyzję, czy Pablo Carreno-Busta, zwycięzca z 2015 roku, zagra dzięki kolejnej dzikiej karcie.

Losowanie turnieju głównego odbędzie się 15 czerwca, a dzień później rozpoczną się kwalifikacje. Finał, podobnie jak w ubiegłym roku, odbędzie się w sobotę, 22 czerwca, wyłaniając zwycięzców zarówno w singlu, jak i w deblu.

Poznański challenger odbywa się z niewielkimi przerwami od 1992 roku, mając już ponad 30-letnią historię. W zeszłym roku triumfował Argentyńczyk Mariano Navone, który po wygranej w Poznaniu awansował w rankingu ATP na 31. miejsce. W deblu najlepsi okazali się Polak Karol Drzewiecki i Czech Petr Nouza.

W dniach 16-19 czerwca wstęp na turniej będzie bezpłatny. Bilety będą obowiązywać od czwartku do soboty (20-22 czerwca), przy czym w czwartek można wejść za darmo, przynosząc 10 zużytych piłek tenisowych. Organizatorzy zachęcają do przyjazdu rowerem, oferując specjalny parking dla jednośladów.

Dla najmłodszych miłośników tenisa przygotowano akcję “Z klasą na korty”, w ramach której dzieci będą mogły nauczyć się podstaw gry oraz walczyć o całoroczne szkolenie w Parku Tenisowym Olimpia. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 czerwca lub do wyczerpania limitu 500 uczestników. Akcja odbędzie się w dniach 17-20 czerwca.