Zmiany w obsłudze klientów Wydziału Podatków i Opłat w Poznaniu

Mieszkańcy Poznania mogą spodziewać się istotnych zmian w funkcjonowaniu Wydziału Podatków i Opłat. Sala obsługi klientów przy ulicy Za Bramką 1 zyska nowe stanowiska, które zostaną przeniesione z urzędu przy ulicy Gronowej 22A. Ta reorganizacja ma na celu usprawnienie obsługi i zapewnienie lepszej jakości usług dla mieszkańców.

 

Obsługa klientów w dotychczasowej lokalizacji przy ulicy Gronowej 22A będzie kontynuowana do 12 czerwca. Po tym terminie wszystkie sprawy związane z działalnością Wydziału Podatków i Opłat będą obsługiwane w sali przy ulicy Za Bramką 1. Klienci mogą również załatwiać swoje sprawy w dodatkowej lokalizacji przy ulicy 28 Czerwca 1956 r. nr 404.

Pomieszczenia zwolnione na ulicy Gronowej zostaną wkrótce zagospodarowane na potrzeby innych wydziałów. W ciągu kilku miesięcy przestrzeń ta zostanie przeznaczona na rozszerzenie obsługi klientów Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych oraz Wydziału Klimatu i Środowiska, co pozwoli na lepszą organizację pracy tych jednostek.

Aby skorzystać z usług Wydziału Podatków i Opłat, mieszkańcy muszą najpierw umówić wizytę. Rejestracji można dokonać online poprzez stronę internetową poznan.pl lub telefonicznie, kontaktując się z Biurem Poznań Kontakt pod numerem 61 646 33 44. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-20:00.

Wydział Podatków i Opłat zajmuje się obsługą klientów w zakresie m.in. podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego, od środków transportowych oraz księgowości opłat za gospodarowanie odpadami. Reorganizacja stanowisk i rozszerzenie przestrzeni obsługi ma na celu poprawę efektywności i komfortu obsługi mieszkańców.

Zmiany te mają na celu nie tylko poprawę jakości obsługi, ale również lepsze wykorzystanie dostępnych przestrzeni w budynkach urzędu.