Traficzny finał kłótni na spacerze. Zdechł pies ugodzony nożem

W Słupcy (woj. wielkopolskie) doszło do dramatycznego zdarzenia, w wyniku którego zginął pies ugodzony nożem. Incydent miał miejsce w czwartek, 8 sierpnia, około godziny 21:30, podczas awantury między dwiema parami znajdującymi się pod wpływem alkoholu. Policja prowadzi dochodzenie, aby wyjaśnić okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Dyżurny policji w Słupcy otrzymał zgłoszenie o rannym psie, który silnie krwawił na jednej z ulic miasta. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy, którzy zastali cztery osoby oraz zakrwawionego psa leżącego na chodniku. Mimo szybkiego wezwania weterynarza, zwierzęcia nie udało się uratować. Pies wykrwawił się na skutek dwóch ran kłutych, z których jedna naruszyła tętnicę.

Według wstępnych ustaleń, awantura rozpoczęła się od utarczki słownej i wzajemnych obelg pomiędzy dwiema parami. Jeden z mężczyzn, spacerujący z dużym psem, zdjął swojemu zwierzęciu kaganiec, gdy podszedł bliżej do kłócącej się z nim pary. Pies, wyczuwając zagrożenie, złapał jednego z mężczyzn za bluzę, a następnie ugryzł go w udo. Pogryziony mężczyzna, twierdząc, że działał w obronie własnej, wyciągnął nóż i ugodził nim psa.

Po incydencie, obie strony oddaliły się na przeciwne strony drogi i czekały na przyjazd policji. Pogryzionemu mężczyźnie udzielono pomocy medycznej, natomiast właściciel psa musiał zmierzyć się z tragiczną stratą swojego zwierzęcia.

Rzeczniczka prasowa policji w Słupcy, Marlena Kukawka, poinformowała, że policja wszczęła dochodzenie, które ma na celu ustalenie faktycznego przebiegu zdarzenia oraz wskazanie winnych. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z miejskiego monitoringu i prowadzą ustalenia dotyczące świadków zdarzenia. W ramach dochodzenia planowane są dalsze czynności procesowe z udziałem wszystkich zaangażowanych stron.

To tragiczne zdarzenie wstrząsnęło lokalną społecznością i przypomina o tym, jak łatwo niekontrolowane emocje mogą doprowadzić do dramatycznych konsekwencji. Policja apeluje o spokój i rozwagę w sytuacjach konfliktowych oraz przypomina o konieczności przestrzegania przepisów dotyczących bezpieczeństwa publicznego, w tym odpowiedniego nadzoru nad zwierzętami.