Warta Poznań wygrała z Niecieczą 2:0!

W meczu kończącym jedenastą kolejkę spotkań pierwszej ligi Warta Poznań wygrała 2:0 z Termalicą Bruk – Bet Niecieczą. Po bramce w tym meczu strzelili Paweł Giel i Wojciech Trochim.

Mecz od początku był wyrównany i raczej mało porywający. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Bliżsi zdobycia gola byli goście, ale w 8. minucie spotkania dobrą sytuację fatalnie zmarnował Piotr Ceglarz.

Zieloni odpowiedzieli po jedenastu minutach. Pawłowski ładnie minął dwóch zawodników Termalici, ale jego uderzenie było zbyt słabe, aby zaskoczyć bramkarza gości. Kolejną ciekawą akcję kibice mogli obejrzeć dopiero w 42. minucie spotkania. Groźnie uderzył zawodnik gości Horvath, piłka jednak minęła bramkę Warty.

Druga część spotkania była znacznie bardziej dynamiczna. W 50. minucie Grzeszczyk próbował pokonać bramkarza przeciwników, jednak jego uderzenie było niecelne. Minutę później poznaniacy mogli jednak już cieszyć się ze zdobycia bramki. Wprowadzony po przerwie Piotr Giel ładnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

Siedem minut później Warta prowadziła już 2:0. Giel odebrał piłkę jednemu z zawodników Termalici tuż przed ich polem karnym, podał do Trochima, a ten nie miał problemów z podwyższeniem wyniku.

Gra Zielonych wyglądała w tym fragmencie naprawdę dobrze. W 60. minucie ładnie z rzutu wolnego uderzał jeszcze Grzeszczyk, ale bramkarz Termalici w fantastyczny sposób obronił jego strzał.

Emocje jak nagle i niespodziewanie się zaczęły, tak potem szybko opadły. Po strzale Grzeszczyka na boisku nie było już nic ciekawego. Warta wygrała i zdobyła cenne trzy punkty, co pozwoliło jej awansować w tabeli na ósmą pozycję.

Kolejni mecz poznaniacy rozegrają 13 października (najbliższa sobota) na wyjeździe z liderem pierwszej ligi, zespołem Floty Świnoujście.

Warta Poznań 2-0 Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Bramki: Piotr Giel 51, Wojciech Trochim 57

Żółte kartki: Mysiak, Trochim – Rybski.

Warta: 12. Adrian Lis – 14. Grzegorz Bartczak, 19. Maciej Mysiak (76, 3. Daniel Ciach), 5. Maciej Wichtowski, 6. Rafał Kosznik – 7. Tomasz Magdziarz, 8. Łukasz Grzeszczyk, 16. Alain Ngamayama, 10. Wojciech Trochim, 23. Michał Jakóbowski (46, 11. Piotr Giel) – 18. Bartłomiej Pawłowski (86, 15. Adam Mójta).

Termalica: 12. Sebastian Nowak – 17. Dalibor Pleva, 5. Jakub Czerwiński, 2. Michał Nalepa, 29. Łukasz Pielorz – 19. Krzysztof Kaczmarczyk (78, 23. Łukasz Szczoczarz), 3. Krzysztof Lipecki (59, 10. Andrzej Rybski), 13. Vojtech Horváth, 21. Emil Drozdowicz, 14. Piotr Ceglarz – 24. Jan Pawłowski (61, 11. Damian Piotrowski).