Jesień i Wiosna Polskiego Teatru Tańca w CK Zamek

12 marca o godz. 20.00, tradycyjnie na początek długo wyczekiwanej wiosny, widzowie będą mogli zobaczyć 2 przedstawienia Polskiego Teatru Tańca z cyklu 4 pory roku: “Jesień – Nuembir” oraz “Wiosnę – Effatha”.

„Jesień- Nuembir” to trzecia po „Naszyjniku gołębicy” i „Barocco” realizacja Jacka Przybyłowicza w Polskim Teatrze Tańca. Artysta przez wiele lat związany z Kibbutz Contemporary  Dance Company konsekwentnie penetruje relacje międzykulturowe w zderzeniu z językiem tańca współczesnego i tradycją muzyczną, zarówno o genezie klasycznej, jak i etnicznej. Inspiracją do spektaklu “Jesień – Nuembir” jest obrzędowość plemion berberyjskich zamieszkujących góry Atlasu. “Nuembir” to znaczy listopad, symboliczny czas przemijania, który  w koncepcji Jacka Przybyłowicza odnosi się także (a może przede wszystkim) do jesieni życia człowieka, tancerza…
 
Wiosna – Effatha to projekt choreograficzno – multimedialny, w którym cechy świata stechnicyzowanego i zglobalizowanego zderzają się z tęsknotą do prostych prawd i reguł możliwych do odzyskania drogą przemiany zachodzącej w przyrodzie. Niegdyś z nią zjednoczeni, dziś jesteśmy uwikłani w opozycję natura – kultura, tracąc zdolność dostrzegania tego co podstawowe, źródłowe w sensie antropologicznym, filozoficznym i duchowym.
“Zamknęliśmy nasze zmysły, zgubiliśmy dziecięcą ciekawość, otwartość i siłę płynącą z odradzającej się cyklicznie natury” – Ewa Wycichowska.

Bilety na wydarzenia można nabywać w impresariacie PTT (ul. Kozia 4), w kasie C.K. ZAMEK oraz na stronie: http://zaproszenia.ptt-poznan.pl/