Rozpoczyna się remont torowiska na Garbarach

Od poniedziałku, 6 maja, w związku z remontem torowiska w okolicach mostu Chrobrego, zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Garbary i Małe Garbary.

Od poniedziałku, 6 maja, w związku z remontem torowiska w okolicach mostu Chrobrego, zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Garbary i Małe Garbary.

To kolejny z zapowiadanych na ten rok remontów torowisk. Prace na Moście Chrobrego i ulicy Garbary spowodują utrudnienia zarówno dla kierowców jak i dla pasażerów MPK. Dla samochodów zostanie tylko jeden pas ruchu w kierunku ronda Śródka, jednak będzie to się działo głównie nocami.

W tym samym czasie wymieniane będzie torowisko na skrzyżowaniu ulic Garbary/Estkowskiego. MPK informuje, że prace prowadzone będą etapami, by nie paraliżować ruchu samochodowego na skrzyżowaniu.

W etapie pierwszym (6-11 maja) wymieniany będzie tor na połówce przejazdu od strony Centrum, w drugim etapie (12-17 maja) na połówce przejazdu od strony Warty. Od dnia 6 maja wyłączony będzie tylko prawoskręt od strony ul. Wolnica w ul. Garbary. Objazd ulicami Estkowskiego, Chwaliszewo i Wielką.

Od 7 maja będą dalsze utrudnienia w ruchu – zwężeniu ulegną niektóre pasy jazdy na skrzyżowaniu, dlatego należy szczególną uwagę zwrócić na oznakowanie i wyznaczone tory jazdy. Poruszać się będzie można zgodnie z mapkami (schematy 1-3) dla etapu pierwszego. Na zielono zaznaczono funkcjonujące pasy ruchu (mniej niż obecnie). Na czerwono zaznaczono zmienione tory jazdy w stosunku do obecnych.
Schematy z organizacją ruchu obowiązującą od 7 do 11.05.2013 (do obejrzenia pod tekstem, w galerii zdjęć do tego artykułu).

Autobusy zastąpią tramwaje

Na czas prowadzenia prac uruchomiona zostania linia autobusowa „za tramwaj” T4 na trasie:

Linia T4
ŚRÓDKA DWORZEC – Wyszyńskiego – Estkowskiego – Małe Garbary – Solna – Marcinkowskiego – 23 Lutego – PL. WIELKOPOLSKI

Dodatkowo w dniach od 12-17 maja, w trakcie trwania drugiego etapu remontu torowiska na skrzyżowaniu ulic Garbary i Estkowskiego, nastąpią wymuszone przez zakres prac zmiany tras następujących linii autobusowych: 47, 67, 83 i 911 i tak:

Linia 47
BORANTA – … – Garbary – MAŁE GARBARY
(powrót: MAŁE GARBARY – Grochowe Łąki – Garbary … – BORANTA)

Linia 67
RADOJEWO – … – Garbary – MAŁE GARBARY
(powrót: MAŁE GARBARY – Grochowe Łąki – Garbary … – RADOJEWO)

Linia 83
SZARYCH SZEREGÓW – … – Garbary – MAŁE GARBARY
(powrót: MAŁE GARBARY – Grochowe Łąki – Garbary … – SZARYCH SZEREGÓW)

Linia 911
BIEDRUSKO/PARK – … – Garbary – MAŁE GARBARY
(powrót: MAŁE GARBARY – Grochowe Łąki – Garbary … – BIEDRUSKO/PARK)

Utrudnienia można ominąć

Informacje o utrudnieniach znajdą się w najważniejszych miejscach znajdujących się przed obszarem remontu tzn. na Rondzie Śródka, ul. Królowej Jadwigi, ul. Garbary, al. Niepodległości, u zbiegu ulic Naramowickiej i Serbskiej.
Kierowców prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na wszystkie oznakowania.

Zarzad Dróg Miejskich przygotował również kilka rad dla kierowców:
– Dla ominięcia Garbar i rejonu remontu doradzamy przejazd przez ul. Hlonda – Lechicką – Serbską – Naramowicką
– Druga zalecana trasa jest przejazd ul. Królowej Jadwigi – al. Niepodległości

Czytaj też:

Którędy tego lata nie pojadą tramwaje?

MPK: gdzie latem zaplanowano remonty torowisk?