Hałdy przy lasku Marcelińskim już nie ma!

Ta hałda wzbudziła niemałe emocje – mimo że na własne oczy widziało ją niewielu poznaniaków. Znajduje się ona bowiem w miejscu, gdzie niewiele osób się pojawia: najbliższe zabudowania mieszkalne są kilkaset metrów od niej, a w najbliższym sąsiedztwie znajduje się tylko kilka magazynów. Góra ziemi, znajdująca się niemal na końcu ulicy Jeleniogórskiej, powstała przy okazji […]

Ta hałda wzbudziła niemałe emocje – mimo że na własne oczy widziało ją niewielu poznaniaków. Znajduje się ona bowiem w miejscu, gdzie niewiele osób się pojawia: najbliższe zabudowania mieszkalne są kilkaset metrów od niej, a w najbliższym sąsiedztwie znajduje się tylko kilka magazynów.

Góra ziemi, znajdująca się niemal na końcu ulicy Jeleniogórskiej, powstała przy okazji przebudowy ulicy Grunwaldzkiej. Jej powstanie to “dzieło” firmy Pol-Dróg, która realizuje modernizację. To właśnie ta firma miała usunąć ziemię po zakończeniu inwestycji, jednak miasto zadeklarowało, że kłopotliwa kupa piasku zniknie do końca sierpnia.

Sierpień jednak nawet się nie zaczął, a hałdy już nie ma. Łącznie wywieziono stamtąd 1600 ciężarówek ziemi. Nieliczni okoliczni mieszkańcy mogą więc już spać spokojnie – bez koszmarów sennych i nieprzespanych przez hałdę nocy.

Czytaj także:

Ach, ta hałda!