IV Poznański Dzień i Tydzień Organizacji Pozarządowych

14 września wszyscy mieszkańcy Poznania mogą się czuć zaproszeni na plac Wolności – bo właśnie tam odbędzie się świętowanie IV Poznańskiego Dnia Organizacji Pozarządowych. Hasłem w tym roku jest “Generujemy dobrą energię dla Poznania”, a w akcji weźmie udział 40 organizacji.

Tegoroczny program zapowiada się bardzo ciekawie i różnorodnie: pokaz zabytkowych pojazdów, blok muzyczny, a w nim m. in. występ orkiestry POSM II st., pokazy ratownictwa medycznego,  pokazy walk wojów średniowiecznych, pokaz strojów z filmów fantasy, gimnastyka dla wszystkich, warsztaty salsy, pokazy umiejętności psów asystentów osób z niepełnosprawnościami, pozarządowa mini gra miejska, STREFA DZIECKA, w której każdy maluch znajdzie dla siebie coś ciekawego – i wiele, wiele innych.  Na placu Wolności pojawi się również Generator Dobrej Energii, na którym każdy uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił. Wszystkie te przedsięwzięcia przygotują organizacje pozarządowe.

IV Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych będzie zapowiedzią Tygodnia Organizacji Pozarządowych. W dniach od 16 do 21 września poznańskie organizacje pozarządowe przygotowały bogatą ofertę dla mieszkańców Poznania.

W kalendarzu imprez generowanie dobrej energii na wiele sposobów: szkolenia, konferencje, przegląd reklamy społecznej, debaty, drzwi otwarte w siedzibach organizacji i placówkach prowadzonych przez organizacje, możliwość skorzystania z indywidualnych porad doradców zawodowych, psychologów i wiele innych.

Na szczególną uwagę zasługuje PIKNIK dla mieszkańców “Aktywne Jeżyce”, który jest wspólną inicjatywą podmiotów prowadzących Centrum Bukowska. Piknik odbędzie się 15 września (niedziela) w godz. 13.00-18.00 na Placu Asnyka.  Celem organizatorów jest aby mieszkańcy Jeżyc poznali  działania lokalnych organizacji, miło spędzili niedzielne popołudnie i opuścili Plac Asnyka z przekonaniem, że warto działać i być aktywnym!