Laskarze Grunwaldu Poznań grają w 1/8 Ligi mistrzów

Ubiegłoroczny Mistrz Polski w hokeju na trawie rozpoczyna swoją przygodę z Ligą Mistrzów. Ich rywale to holenderski Oranje Zwart oraz szkocki Kelburne HC.

Jak dotąd zagrać w 1/8 finału Champions League udało się nielicznym polskim drużynom. Ostatni raz dokonali tego właśnie laskarze WKS-u. Podopieczni Jerzego Wybieralskiego zagrają w stolicy Kataloni z wicemistrzem Holandii i obecnym wiceliderem tamtejszej Ekstraklasy.

Jednym z najlepszych graczy Holendrów jest Mink van der Weerden, który w ostatnim meczu ligowym strzelił dla drużyny pięć bramek. Oranje jest jednym z największych klubów hokejowych w Kraju Tulipanów. W miniony weekend hokeiści zwyciężyli 5:3 z klubem z Amsterdamu w ramach holenderskiej ligi hokeja, czym na pewno wzbudzili respekt poznaniaków. W rozgrywkach o zostanie najlepszą drużyną Europy na pewno pozostają w roli faworyta grupy G.

Większe szanse Wojskowi upatrują w Szkotach. Choć jest to wielokrotny zdobywca Pucharu Szkocji, a od sezonu 2004/2005 bez przerwy zdobywa Mistrzostwo kraju mając wysoką przewagę nad drugimi drużynami to jednak nie są oni aż tak groźnym przeciwnikiem jak holenderski klub.

W turnieju biorą udział 24 drużyny które są podzielone na osiem grup. 12 zespołów zagra swoje mecze w Barcelonie w ten weekend, pozostałe 12 wraz z AZS Politechniką Poznańską rozegra swoje spotkania we francuskim Lille. Mecze odbędą się w dniach od 25 do 27 października. Podobnie jak w piłce nożnej tak i w hokeju do dalszych rozgrywek awansują dwie najlepsze drużyny z grupy
 
W fazie grupowej za zwycięstwo zespół otrzymuje pięć punktów, za remis – dwa, za porażkę różnicą dwóch i mniej goli – jeden, a za porażkę różnicę więcej niż dwóch bramek – zero punktów.

Program spotkań grupy G:

piątek Oranje Zwart – Kelburne HC (godz. 14.30)

sobota Grunwald Poznań – Oranje (14.30)

niedziela Grunwald – Kelburne HC (14.30)