Podniebny wyczyn ludzi z żelaza

Kilkudziesięciu triathlonistów i nie tylko wzięło udział w widowiskowym treningu przed Poznań Triathlon 2014. Ten wyjątkowy maraton spinningowy odbył się w sobotni wieczór na dachu Kupca Poznańskiego.

Kibice i uczestnicy Enea Tri Tour Roof Race mogli spodziewać się nie tylko sportowych emocji, ale również efektów świetlnych i muzycznych. Do walki zagrzewali ich ironman i trener – Bogumił Głuszkowski oraz raper Pono.

Tegoroczna edycja podniebnego maratonu spinningowego zakończyła się jeszcze większym sukcesem niż poprzednia. Była też bardziej widowiskowa, gdyż odbyła się po zmroku i miała efektowną oprawę. Zawodnicy, wśród których znaleźli się też przedstawiciele Miasta Poznania, trenowali z widokiem na wieczorną panoramę Starego Miasta.

– Współpraca z Eneą, Firmą Karlik – Autoryzowanym Dealerem Volvo, Urzędem Miasta Poznania i klubem Cityzen przyczyniła się do zorganizowania widowiskowej imprezy, która z dużym prawdopodobieństwem stanie się stałym elementem przygotowań do Poznań Triathlon 2014 i całego cyklu Tri Tour – zapowiada Wojciech Kruczyński, dyrektor firmy Endu Sport, która współorganizowała imprezę. – Mamy nadzieję, że formuła wydarzenia zachęciła poznaniaków do zainteresowania się triathlonem i będą oni kibicować wszystkim zawodnikom startującym w lipcowych zawodach.

Uczestnicy Enea Tri Tour Roof Race trenowali w oryginalnych koszulkach, co dało dodatkowy efekt. Uwagę przykuwało też oświetlenie, które nawiązywało tematyką do całego cyklu Tri Tour oraz sponsora tytularnego zawodów – ENEA. Atrakcją sobotniej imprezy był również koncert rapera Pono. Organizatorzy zapowiadają już następne ciekawe wydarzenia, które odbędą się w ramach przygotowań do Poznań Triathlon 2014.