“Jekyll&Hyde”: wielka premiera w Teatrze Muzycznym

Ten spektakl jest nie tylko ogromnym przedsięwzięciem, ale i też pierwszym widocznym dla szerokiej publiczności dowodem zmian, jakie zachodzą w teatrze. Zanim jednak odbędzie się premiera, nad którą trwają już intensywne prace, solistów przyszłego spektaklu będziemy mogli podziwiać na koncercie Face to Face, który zainauguruje nowy sezon artystyczny w teatrze Muzycznym. Ten koncert to musicalowy […]

Ten spektakl jest nie tylko ogromnym przedsięwzięciem, ale i też pierwszym widocznym dla szerokiej publiczności dowodem zmian, jakie zachodzą w teatrze. Zanim jednak odbędzie się premiera, nad którą trwają już intensywne prace, solistów przyszłego spektaklu będziemy mogli podziwiać na koncercie Face to Face, który zainauguruje nowy sezon artystyczny w teatrze Muzycznym.

Ten koncert to musicalowy talent show, bo wykonawcy, którzy podczas niego wystąpią, są zwycięzcami castingów, jakie teatr organizował pod koniec minionego sezonu.
– Wybraliśmy najlepszych z najlepszych, aby zaśpiewali dla państwa dobrze znane utwory z najpiękniejszych musicali oraz przygotowali zapowiedzi premier na nadchodzący sezon. – zapewnia Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Koncert wyreżyseruje Sebastian Gonciarz, znany z realizacji w teatrze Roma takich utworów jak “Taniec Wampirów czy “Koty”. Podczas tego koncertu poznamy też wyniki ogólnopolskiego konkursu na teksty piosenek do musicalu “Seksmisja”.

– Jeszcze trwają prace jury – mówi dyrektor Kieliszewski. – W konkursie wzięło udział ponad 100 uczestników, a każdy nadesłał co najmniej trzy teksty, więc sporo materiału jest do oceny.

Przede wszystkim jednak usłyszymy, co potrafią zwycięzcy castingu, których wkrótce wystąpią w pierwszej w tym sezonie premierze Teatru Muzycznego “Jekyll&Hyde”: Edyta Krzemień, Marta Wiejak i Janusz Kruciński. Wspaniały i wręcz niewiarygodny głos Edyty Krzemień mogli już zresztą podziwiać dziennikarze podczas konferencji prasowej zapowiadającej spektakl…

Wszyscy z nich to soliści występujący w wielu realizacjach nie tylko w Polsce, z ogromnym doświadczeniem i chęcią zmierzenia się z wyzwaniem poznańskiej realizacji. Jej reżyserem także będzie Sebastian Gonciarz. W castingu pokonali ponad setkę rywali!

– “Jekyll&Hyde” to musical, którego nie można pominąć i cieszę się, że biorę w tym udział – mówi Edyta Krzemień. Artystka  jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, a debiutowała w 2008 roku rolą Christine w “Upiorze w operze” w teatrze Roma. Na swoim koncie ma też rolę Fantyny w “Les Miserables”, Esmeraldy w “Notre Dame l’histoire” i Johannę w “Sweeney Todd” – w tym spektaklu grała w Teatrze Rorywki w Chorzowie.

– Casting bardzo mobilizuje, a ten spektakl jest dla mnie przede wszystkim wyzwaniem wokalnym – dodaje Marta Wiejak. Będzie stres, ale to stres mobilizujący…

Marta Wiejak na stałe jest związana z Romą, gdzie występowała między innymi w “Deszczowej piosence” oraz “Ale musicale”. W Teatrze Muzycznym w Gdyni – tam ukończyła Państwowe Studium Wokalno-Aktorskie działające przy tym teatrze – można ją było z kolei podziwiać w roli Fiony w musicalu “Shrek”.

Janusz Kruciński, przyszły dr Jekyll, już występował w tej roli, ale poznański spektakl będzie zupełnie czym innym, jak zapewnia.
– Różnice są wymuszone przez wielkość sceny i widowni – tłumaczy aktor. – A ten musical bazuje na ogromnym ładunku emocjonalnym, dzieje się w nim tak wiele, że to, iż możemy widza mieć tak blisko, zaprosić go do tego świata, jest ogromną zaletą. Możemy go dzięki temu wciągnąć do naszego świata…

Z okazji premiery teatr zorganizował konkurs fotograficzny dla widzów – Janusz Kruciński, który jest zapalonym fotografem, będzie jednym z jurorów. By wziąć w nim udział, trzeba do 30 września przesłać na adres pr@teatr-muzyczny.poznan.pl zdjęcie będące interpretacją konkursowego hasła “Pokaż swoje dwa oblicza”. Do wygrania  oczywiście zaproszenia na premierę, ale też obiad w luksusowej restauracji, nocleg w hotelu i program spektaklu z autografami gwiazd…

Premierę “Jekylla&Hyde’a” zaplanowano na 10 października, ale nie będzie to oczywiście jedyna premiera w tym sezonie. W grudniu na deskach teatru zobaczymy komedię “Akompaniator”, w styczniu – klasykę musicalu, czyli “Hello Dolly!”, w lutym spektakl oparty na przebojach Polski międzywojennej zatytułowany “Nie ma jak lata 20., lata 30”. A w maju coś dla najmłodszych: “Dookoła karuzeli, czyli dziecko potrafi”. To propozycja nie tylko  dla dzieci, ale też i dla ich rodziców, którzy pamiętają wielkie spektakle pod tym tytułem odbywające się w poznańskiej Arenie jakieś 30 lat temu…