PCC AZS: minimalne, ale jednak przegrały

Minimalną porażką 45:49 zakończył się derbowy mecz po między Poznań City Center AZS a JTC MUKS Poznań. Akademiczki przegrały tylko ostatnią z czterech kwart meczu, jednak to wystarczyło do tego, aby zejść z parkietu pokonanym.

Poznań City Center AZS “wszedł” w mecz idealnie. Akademiczki grały skutecznie i widowiskowo. Rzuciły trzy “trójki”, przeprowadziły skuteczne kontry i wygrały tą część spotkania 22:12. Następne kwarty zakończyły się remisowo: 10:10 oraz 11:11, i nikt na sali nie spodziewał się, że w ostatniej odsłonie akademiczki dopadnie taka niemoc w ataku. Nie zdołały zdobyć żadnego kosza z gry, a jedyne punkty zdobyła z linii osobistej Karolina Budeń. Poznań City Center AZS przegrał czwartą kwartę aż 2:16 i to przesądziło o porażce w całym spotkaniu.

Trener Ryszard Barański oczywiście nie był zadowolony z wyniku, ale usprawiedliwiał swoje podopieczne.
– Gramy dosyć wąskim składem i dziewczyny nie zdążyły się zregenerować od sobotniego, ciężkiego spotkania z Aleksandrowem Łódzkim – wyjaśniał. – Zresztą w kilku ostatnich meczach dziewczyny wyrywały zwycięstwa w końcowych sekundach, a dziś szczęście nas opuściło i się nie udało.

Akademiczki obrzucały kosz rywalek w ostatnich sekundach, jednak ani Kindze Woźniak, ani Karolinie Budeń nie udało się trafić i to ostatecznie JTC MUKS Poznań cieszył się ze zwycięstwa. Katem akademiczek okazały się dwie byłe koszykarki Poznań City Center AZS – Magdalena Idziorek 19 i Barbara Skowronek 12. W Poznań City Center AZS najwięcej punktów zdobyła kapitan Kinga Woźniak 14 i
Magdalena Wojdalska 10.

JTC MUKS Poznań – Poznań City Center AZS 49: 45 (12:22, 10:10, 11:11, 16:2)

Poznań City Center AZS: Kinga Woźniak 14, Magdalena Wojdalska 10, Elżbieta Giedrojć 9, Daria Marciniak 7, Karolina Budeń 5.
JTC MUKS Poznań: Magdalena Idziorek 19, Barbara Skowronek 12,Anita Szemraj 9, Patrycja Klatt 3, Aleksandra Dziwińska 3, Julia Tyszkiewicz 2, Ramona Casimiro 1.

Następny mecz Poznań City Center AZS zagra w sobotę 15 listopada w Poznaniu, a przeciwnikiem będzie ostatni zespół 1 ligi gr.B – ŁKS Łódź.