Betlejemskie Światło Pokoju zostało przekazane!

– Cieszmy się i chociaż na ten czas, spędzony z bliskimi, zapomnijmy o troskach – życzył wszystkim poznaniakom prezydent Jacek Jaśkowiak podczas przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju na Starym Rynku.

Światełko dotarło do Poznania już 15 grudnia dzięki delegacji Hufca Wągrowiec, bo to jej przedstawiciele odebrali Betlejemskie Światełko Pokoju w niedzielę od skautów słowackich podczas mszy w kościele w Svicie koło Popradu. To 24. raz, gdy do Poznania dotarł ogień z Groty Narodzenia Pańskiego.
21 grudnia światełko – zgodnie z tradycją – zostało przeniesione do Fary, a stamtąd, po mszy, przeniesione w lampionie na Stary Rynek i przekazane w ręce prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Tradycyjnie też prezydent złożył poznaniakom życzenia świąteczne. Życzył im przede wszystkim spokojnych świąt.
– Cieszmy się i chociaż na ten czas, spędzony z bliskimi, zapomnijmy o troskach – powiedział. – A szczególnie pamiętajmy o najsłabszych i najuboższych.

To dlatego prezydent weźmie udział w wigilii Caritasu, którą ta organizacja co roku przygotowuje dla najuboższych ze wszystkich poznańskich parafii.
– To dla mnie coś wyjątkowego, uroczystość bardzo szczególna i ogromna radość – powiedział.

Po przekazaniu światełka błogosławieństwa poznaniakom i miastu udzielił biskup Grzegorz Balcerek, a później w namiocie harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju mógł odebrać każdy chętny poznaniak i zanieść do domu – a chętnych jak zwykle było bardzo wielu.  

W tym roku wędrówce Betlejemskiego Światła Pokoju przez świat towarzyszy hasło “Pokój jest w nas” i przesłanie mówiące o tym, że pokój na Ziemi zaczyna się w nas, tyle jest bowiem zła, na ile pozwolimy i tyle dobra, ile uczynimy.