Zmiany w radzie nadzorczej MTP

Ryszard Grobelny i Tomasz Kayser, byli prezydent i wiceprezydent Poznania, nie są już członkami rady nadzorczej Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tak powiedział w radiu Merkury Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Miasto Poznań ma swoich trzech przedstawicieli w dziewięcioosobowej radzie nadzorczej, jako jeden z właścicieli targów, obok Skarbu Państwa. Do wyborów tę funkcję pełnił wiceprezydent Tomasz Kayser jako przewodniczący rady, a prezydent Ryszard Grobelny i profesor Marian Gorynia, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, byli jej członkami.

Gdyby wybory samorządowe wygrał Ryszard Grobelny, sytuacja w radzie zapewne by się nie zmieniła – jednak wygrał je Jacek Jaśkowiak, który tuż po wyborach zapowiedział zmiany w radzie nadzorczej. Prezydent nie chciał wówczas podać ich nazwisk – więcej zdradził dziś w radiu Merkury mówiąc, że to Ryszard Grobelny i Tomasz Kayser nie będą już reprezentować miasta w Radzie Nadzorczej MTP.

Kto ich zastąpi? Tego prezydent nie powiedział.
– Najważniejsze jest zapewnienie kontynuacji działania i moja pierwsza rozmowa z prezesem Byrtem dotyczyła właśnie tego – wyjaśnił prezydent Jaśkowiak.

Decyzja zostanie podjęta później – trwają audyty miejskich spółek i zanim się nie zakończą, decyzje personalne nie będą podejmowane.