Poznań lepszy od Wrocławia!

Przynajmniej w hokeju na lodzie – poznańskie koziołki pokonały bowiem w niedzielnym meczu zespół WTH Wrocław. I to jak!

II liga zachodnia hokeja na lodzie może nie jest najbardziej prestiżową grupą, w jakiej toczą się sportowe boje w Polsce, niemniej jednak widowiskowości odmówić jej nie można. Równie barwnie było w niedzielny poranek, kiedy to na Chwiałce zmierzyły się zespoły PTH Koziołki i WTH Wrocław.

Mecz był bardzo ciekawy – już od pierwszej minuty kibice mogli obserwować szybkie zwroty akcji oraz… zwyczajową w tej dyscyplinie sportu zawziętość graczy obu drużyn, pomiędzy którymi dochodziło nawet do małych przepychanek. Mecz był na tyle zacięty, że w trzeciej tercji zawodnik Koziołków musiał opuścić lodowisko po tym, jak nabawił się kontuzji.

W tej rywalizacji lepsi okazali się poznaniacy – i to wyraźnie, ponieważ wygrali aż 10:4.

Wyniki poszczególnych tercji:
I tercja      1:1
II tercja     5:2
III tercja    4:1
Bramki strzelili dla PTH: w 11, 26, 45 i 53 min Tabisz Piotr, w 27 min Peltola Henry, w 29 min Koziński Jarosław, w 37 min Woźnica Michał, w 39 min Żak Dariusz, w 43 min Smolich Dawid, 53 min Ludwinek Tomasz.

Dla gości bramki strzelili: w 11 min Ikesnita Atsushi, w 21 min Górski Grzegorz, w 24 min Niewczas Kajetan, w 55 Łopania Artur.