W Poznaniu zima skończy się 26 lutego!

– Zaczynamy wiosnę w Poznaniu – zapowiada Przemysław Trawa, tymczasowy prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich i zaprasza mieszkańców stolicy Wielkopolski na Gardenię, czyli raj dla wszystkich ogrodników. Towarzyszyć im będzie impreza… na każdą okazję.

Tegoroczna zima w Poznaniu jest wyjątkowo łagodna. Mrozów brakuje, śniegu spadło jak na lekarstwo, a niektóre rośliny, zamiast pogrążyć się w “zimowym śnie”, zaczynają już rozkwitać. To najlepszy moment, żeby pomyśleć o swoim ogrodzie – i właśnie to będzie można zrobić na rozpoczynających się 26 lutego targach Gardenia.

– To są targi, które budzą wiosnę i zapraszają na wizytę po mrozach i chłodzie – zapowiada Jakub Patelka, dyrektor imprezy. – Warto zaznaczyć, że od przyszłego roku impreza zyska rangę międzynarodową, choć już teraz ilość firm zagranicznych przekroczy 80 (przy łącznej liczbie 600 wystawców – przyp. red.). Zauważyliśmy, że przyjedzie wiele szkółek m.in. z Belgii i Holandii, żeby podejrzeć polskie nowości.

Podglądać ok. 250 nowości zarówno z naszego kraju jak i z zagranicy będzie można od 26 do 28 lutego, z czego pierwsze dwa dni będą przeznaczone dla specjalistów, trzeci zaś – dla hobbystów.

Podczas trzech dni targowych będzie można m.in. wziąć udział w warsztatach projektowych współorganizowanych ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego czy też w seminarium o nazwie Miejska Sztuka Ogrodowa. Zieleni w Poznaniu natomiast poświęcona będzie debata z udziałem Macieja Wudarskiego, wiceprezydenta Poznania.

Ciekawie zapowiada się przestrzeń poświęcona… labiryntom. Pośród stoisk targowych zostaną ukryte trzy tego typu instalacje, wykonane z różnych materiałów, zaś pośród ścieżek znajdą się ukryte zagadki. Ma to być przyczynek do dyskusji na temat tego typu atrakcji przestrzennych.

Z targami Gardenia ściśle powiązana jest impreza Special Days, której przyświeca jeden cel: tworzenie unikalnej atmosfery w domach. Podczas tego wydarzenia będzie można zobaczyć różnego rodzaju dekoracje na świąteczne okazje wszelakie – od Bożego Narodzenia do Halloween.
– Atrakcją będzie 11-metrowa choinka wraz z iluminacją, która zostanie ustawiona w pawilonie 5G – zapowiada Natalia Tarachowicz, szefowa tej imprezy.

Głównym tematem targów Special Days będzie jednak florystyka, czyli sztuka układania kompozycji kwiatowych. Główną atrakcją będzie pokaz florystyczny “Sekunda&Sieradzan i Przyjaciele”, podczas którego będzie można zobaczyć dzieła czołówki polskich florystów, m.in. Piotra Sekundę, Zygmunta Sieradzana, Małgorzatę Szymioł i Monikę Bębenek.

Także podczas tej imprezy dwa pierwsze dni będą przeznaczone dla specjalistów, trzeci zaś – dla hobbystów. Właśnie 28 lutego będzie można zrobić zakupy do domu. Organizatorzy zapowiadają, że targi obfitować będą w nowości w atrakcyjnych cenach.