Wielopoziomowy parking na MTP i plac do wydarzeń na 10 tysięcy uczestników – wkrótce ruszą prace budowlane

Choć obecny rok jest wyjątkowo trudny dla branży targowej, to Międzynarodowe Targi Poznańskie nie zamierzają rezygnować z planowanych inwestycji. Już na początku przyszłego roku rozpocznie się budowa wielopoziomowego parkingu podziemnego na terenie MTP, a przestrzeń nad nim zostanie zagospodarowana w taki sposób, by służyć jako strefa kultury otwarta na mieszkańców.

Parking podziemny na terenie MTP będzie miał trzy poziomy, z wjazdem od strony ul. Głogowskiej, w miejscu dawnej restauracji Adria. Pomieści aż 652 samochody i będzie posiadał odpowiednią infrastrukturę przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W ramach inwestycji powstanie również specjalny zbiornik retencyjny dla parkingu, z którego rozprowadzana będzie woda do nawadniania terenów zielonych.

Nowe miejsca postojowe mają służyć zarówno uczestnikom targów, konferencji czy koncertów i innych imprez organizowanych na terenie MTP, jak i mieszkańcom i turystom.

Zagospodarowana zostanie także przestrzeń nad parkingiem. Między pawilonami numer 1, 2 i 12 powstanie plac rekreacji i wypoczynku, otoczony zielenią. Będzie mógł pomieścić nawet ponad 10 tysięcy osób, służąc m.in. jako miejsce do plenerowych wydarzeń kulturalnych, eventów czy koncertów. Wokół powstaną restauracje i kawiarnie.

MTP chcą, by miejsce było nową odsłoną terenu, służącą mieszkańcom. Jednocześnie, dzięki otwarciu terenu dla osób z zewnątrz, możliwe będzie przejście między ulicami Głogowską i Śniadeckich, o co apelowano od dawna.

Grupa MTP wyłoniła generalnego wykonawcę budowy parkingu – prace mają rozpocząć się w pierwszym kwartale 2021 roku. Równocześnie będą prowadzone prace związane z przebudową placu, co z kolei będzie kosztować prawie 39 mln złotych. Cała inwestycja ma być gotowa jesienią 2021 roku.