Poznań na weekend – co robić, gdzie się bawić?

GrubSon, Rita Pax, Arena, Closterkeller, sobota z planszówkami i spacer po Sołaczu – pierwszy weekend po wielkanocy staje na wysokości zadania, starając się wynagrodzić nam koniec świąt. Zapewniamy – każdy znajdzie coś dla siebie, bo wybierać jest z czego.

Koniec tygodnia zostanie przywitany w iście koncertowym stylu. Dla pasjonatów dobrej muzyki atrakcji nie zabraknie. W piątek, 10 kwietnia, o 18.00 w Empiku przy Ratajczaka będzie można spotkać się z GrubSonem, o tej samej porze Galeria Miejska Arsenał zaprasza na “Korekcję sztuki” – wystawę prac ze zbiorów Andrzeja Biernackiego, a galeria Rozruch w Jeżyckim Centrum Kultury na wystawę prac Tadeusza Sobkowiaka.

O 19.00 Atmosfera zaprasza na koncert Trójkąt Tour: wystąpią Nimfofunk, Meeeow i Paweł Izdebski z zespołem, a kto woli klimaty bardziej klasyczne, powinien się wybrać do filharmonii na koncert “Wspomnienia z Italii”. O tej samej porze CK Zamek zaprasza na koncert hoszpital/Szezlog z cyklu “Gramy u siebie”.

O 20.00 cały szereg interesujących koncertów: w klubie U Bazyla wystąpi olsztyński zespół Łydka Grubasa. Fanów rapu zapraszamy do Akademickiego Centrum Kultury Eskulap, gdzie koncert da GrubSon, promujący swój najnowszy album „Hozlim”. W poszukiwaniu nieco innego stylu warto wybrać się do Blue Note. Miejsce, słynące z fantastycznych koncertów jazzowych i tym razem nie zawiedzie pasjonatów tego gatunku muzycznego. Na scenie pojawi się kwintet Igora Osypova. Berliński zespół uzyskał uznanie całej Europy, a podczas dzisiejszego koncertu promować będzie swoją debiutancką płytę.  Innym godnym uwagi koncertem jest występ Rita Pax w Estradzie Poznańskiej. Grupa, grająca muzykę alternatywną, została utworzona z inicjatywy Pauliny Przybysz znanej z nieistniejącego już zespołu Sistars. Koncertowy rozkład jazdy prezentuje zatem się imponująco. A ponieważ każdy z występów startuje o godzinie 20.00 – niestety, trzeba wybierać!

Piątkowy wieczór w poznańskich klubach również nie pozostawia nic do życzenia. Pub Słodownia zaprasza o 21.00 na imprezę z cyklu Free Fridays, na której będzie można potańczyć przy muzyce KristoFairPlay. Dla tych, którzy do godziny 21.00 zapiszą się na listę na Facebooku – darmowe wejściówki. Od 22.00 Milk & Sugar, V_Valdi i  Funktion zagrają w Pachy, a dla tych, którzy chcą pobawić się przy rytmach latino, idealną propozycję przygotował Club 22, w którym o 21.00 rozpocznie się Latino Polish Night.

Po piątkowych szaleństwach, w sobotę 11 kwietnia warto rozruszać nieco umysł na Sobocie z Planszówkami na Łazarzu, która rozpocznie się o 10. W klubie Krąg każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w grach planszowych, a do wyboru będzie ponad 50 tytułów.

Młodzież powinny zainteresować dni otwarte na Uniwersytecie Artystycznym, które rozpoczną się o 10.00. Będzie to dobra okazja do poznania oferty szkoły oraz porozmawiania z wykładowcami i studentami. O 10.30 drzwi dla odwiedzających otwiera również w tym dniu Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź, w której będzie można między innymi obejrzeć występy młodych tancerzy. Także o 10.30 rozpocznie się spacer z przewodnikiem po Sołaczu – początek przy skrzyżowaniu al. Wielkopolskiej z ul. Pułaskiego.

Młodsi także będą mieli szansę na ciekawe spędzenie czasu. O godzinie 11.00 Galeria Malarstwa i Rzeźby Muzeum Narodowego organizuje zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 5-10 lat, które odbywają się  w ramach cyklu Sito Sztuki. Tematem przewodnim spotkania będzie „Super size me”. Salon Posnania proponuje najmłodszym warsztaty językowe „Co za słowa, nie do wiary! To jest właśnie język gwary”.

O godzinie 13.30 rozpoczną się rodzinne warsztaty bębniarskie w Cafe Leniwiec, a o 14 – ponownie ruszy spacer po Sołaczu z przewodnikiem, a o 15.30 warto zajrzeć na Dance & Zumba & Fitness Maraton do DK “Jędruś” na os. Armii Krajowej.

Kto miał szczęście i udało mu się kupić bilet – może się wybrać o 19.00 na premierę do Teatru Nowego na “Sen srebrny Salomei”. O tej samej porze zaprasza też CK Zamek na “Noc 1001 baśni” do Holu Kolumnowego, klub Trochę Kultury zaprasza na koncert Fortu BS, Blue Note – na koncert Areny, z Ptapty – na The Stubs i One Trillion Dreams. Natomiast o 20 w Sali Wielkiej CK Zamek wystąpi Piotr Woźniak i jego goście, a Pod Minogą – Kaen.

Od 21. tradycyjnie zaczynają się imprezy w poznańskich klubach: Baker Street zaprasza na MEET & GREET Calvin Harris & Ellie Goulding, klub 22 zaprasza na Club Hits, a Słodownia na hity z lat 80. i 90. Eskulap o 21. proponuje koncert XXanaxx, a U Bazyla – Zjednoczenie Sound System. Natomiast o 22 Czekolada zaprasza na Cirque du Czekolada, a Pacha na We love Ibiza.

W niedzielę, 12 kwietnia, nie można przegapić 8. Poznańskiego Półmaratonu, który wystartuje o godzinie 10.00, a zakończy się o 13.00. Przypominamy, że na czas wydarzenia zostaną wprowadzone zmiany w organizacji transportu publicznego, o czym już informowaliśmy i jeszcze będziemy przypominać przed półmaratonem. W samo południe warto zajrzeć do Akademii Muzycznej na Śpiewanki rodzinne

O 19 Meskalina zaprasza na koncert Please The Trees, a Pod Pretekstem – na koncert Michała Łanuszki promujący płytę “Łanuszka/Cohen”. O 20 U Bazyla wystąpi Piotr Banach, a w Blue Note – Closterkeller.

Więcej propozycji wraz ze szczegółami znajdziecie  w naszym Kalendarium, do którego serdecznie zapraszamy.