W Poznaniu będzie nowa plaża!

Choć jeszcze nie wiadomo, gdzie i kiedy powstaną plaże miejskie, to jednak już przygotowywane jest miejsce nad Wartą, gdzie będzie można wypocząć na piasku. Z tej niespodzianki zapewne najbardziej ucieszą się mieszkańcy okolic ronda Rataje.

Miejsc w Poznaniu, gdzie można wypocząć na piasku, siedząc wygodnie w leżaku nad wodą, w zasadzie… nie ma. Plaże nad jeziorami są w większości trawiaste, zostaje więc plaża miejska sztucznie usypywana nad Wartą, nieopodal KontenerArtu. Tyle że ona jest jedna na całe miasto…

Na szczęście ten “monopol” zostanie w tym roku nieco rozerwany, i to nie tylko przez plany miejskie zakładające utworzenie czterech miejskich plaż. Dodatkowo bowiem miejsce do wypoczynku pojawi się przy siedzibie Towarzystwa Wioślarskiego “Polonia”, mieszczącego się na ulicy Wioślarskiej.

Z 90 ton piasku zostanie tam usypana plaża, na której będzie można skorzystać z leżaków. Do tego zaś zostanie zagospodarowana zieleń znajdująca się przy budynku. Ciekawostką będzie możliwość zamówienia wymyślnych dań (dzięki tzw. pop-up restauracji), o które zadbają osoby odpowiedzialne za (dość znaną już) restaurację Yeżyce Kuchnia.

“Plan jest ambitny – – chcemy aby co roku nasza letnia pop up restauracja serwowała inną kuchnie. Krótkie menu, świetne produkty, bez spinki, można zjeść na plaży, leżaku albo boso na trawie. Sezon lato 2015 otwieramy kuchnią Bliskiego Wschodu.” – piszą pomysłodawcy Brzegu Wschodniego (bo tak będzie się całe to miejsce nazywało).

Start Brzegu Wschodniego zaplanowano na maj 2015 roku – wiele wskazuje więc na to, że będzie to pierwsza plaża w Poznaniu, nie wiadomo bowiem, kiedy ruszą plaże przygotowane przez miasto.