Nadchodzi „Zielony Poznań”!

Już po raz dwudziesty drugi Prezydent Miasta Poznania zaprasza mieszkańców Poznania do wzięcia udziału w konkursie „Zielony Poznań” na najpiękniejsze balkony, tarasy, ogrody, działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych i pasy zieleni. Tradycyjnie konkurs zainauguruje kiermasz w parki Wilsona, który zaplanowano 16 i 17 maja w godzinach od 10.00 do 17.00.

„Zielony Poznań” to konkurs, którego celem jest wybór najpiękniejszego tarasu, balkonu, ogródka czy działki na terenie miasta.  Konkurs składa się z dwóch etapów (osiedlowy i miejski). W pierwszym etapie – osiedlowym – przedstawiciele rad osiedli, Polskiego Związku Działkowców bądź Zarządu Rodzinnych Ogrodów Działkowych dokonują lustracji zgłoszonych obiektów. Mają na to czas do 20 lipca.

Najwyżej ocenione z tarasów, balkonów czy ogrodów przechodzą do etapu drugiego konkursu – miejskiego. Miejska Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Ogrodu Botanicznego, Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu oraz Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania i urzędu miasta, powołana przez Prezydenta Miasta Poznania, wybiera w terminie do 30 sierpnia najciekawsze i najwyżej punktowane obiekty zgłoszone w pięciu kategoriach konkursu.

Co roku konkurs rozpoczyna się właśnie kiermaszem “Zielony Poznań” – oprócz bogatego wyboru roślin ozdobnych na kiermaszu znajduje się także stoisko konkursu, gdzie można uzyskać dokładne informacje na jego temat. Będą tam także instruktorzy Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, których chętni będą się mogli poradzić przy problemach z pielęgnacją roślin.   Kiermasz co roku odbywa się w parku Wilsona – w tym roku potrwa dwa dni, 16 i 17 maja.

Regulamin oraz karty zgłoszeń dostępne są również od 16 maja do 20 czerwca w siedzibach Rad Osiedli, w Oddziałach Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta, w Biurze Konkursu Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa (ul. Matejki 50, pok. 213) – i naturalnie na stronie www.poznan.pl.