Jeżyce będą miały swoje święto

Centrum Amarant zaprasza na Dni Jeżyc, czyli lokalny, sąsiedzki festiwal kulturalny organizowany przez Fundację Centrum Amarant i radę osiedla. Nie zabraknie muzyki, wspólnego biesiadowania, warsztatów i wielu innych atrakcji skierowanych do wszystkich mieszkańców Jeżyc.

„Na czas Dni Jeżyc my, mieszkańcy, ogłaszamy ich symboliczną niepodległość, podkreślając w ten sposób ich wyjątkowość kulturalną i społeczną oraz odnosząc się do faktu, iż Jeżyce stanowiły kiedyś odrębną osadę. To również niepodległość od zgiełku i pośpiechu miasta, przestrzeń dla twórczego relaksu mieszkańców Jeżyc i reszty Poznania” – czytamy w informacji, którą przysłali nam organizatorzy wydarzenia.

Dni Jeżyc 2016 to wielki sąsiedzki piknik z lokalną gastronomią, warsztaty fotograficzne i malarskie dla dzieci, kino plenerowe Future Shorts, rodzinne atrakcje i warsztaty, potańcówka międzypokoleniowa, warsztaty tatuowania bananów i dziergania Jeżyc, koncerty pod chmurką (m.in. Mai Koman, Asi i Kotów i portugalskiej multiinstumentalistki Rity Bragi) a także: historyczny spacer po fyrtlu, wykład o podwórkach, wystawa fotografii dawnych Jeżyc i spektakle o Jeżycach sąsiedzkiej grupy teatralnej Ludzie Stąd i Teatru Mplusm!

Dni Jeżyc odbywać się będą w dniach 11-12 czerwca. Wszystkie wydarzenia, warsztaty, koncerty, pokazy są darmowe.

Więcej na: www.centrum-amarant.pl/dni-jezyc