Łukasz Trałka: Walczymy o mistrzostwo, nie może być inaczej

W piątek, 15 lipca Lech Poznań zagra mecz na inaugurację sezonu ligowego ze Śląskiem Wrocław. Dla Kolejorza najbliższe spotkanie będzie bardzo istotne. Po zwycięstwie w Superpucharze poznaniacy chcą podtrzymać dobrą passę.

Lech Poznań sezon rozpoczął meczem o Superpuchar Polski, ale kibice czekają przede wszystkim na start ekstraklasy. Sam kapitan Kolejorza, Łukasz Trałka podkreślił, że to nie ma to już żadnego znaczenia.

– Rok temu sytuacja była podobna, a wiadomo jak później wyglądał sezon. Nikt już nie żyje Superpucharem, to się skończyło zaraz po ostatnim gwizdku i nie poruszamy tego tematu nawet w luźnych rozmowach – wyjaśnia.

Kibice zastanawiają się na co będzie stać piłkarzy Jana Urbana w nadchodzących rozgrywkach. Lech zawalił poprzedni sezon, ale w nowy wchodzi z wielkimi nadziejami.

– Minione rozgrywki były nieudane, ale nie chcemy tym żyć. Nie myślimy też takimi kategoriami, że trzeba się zrewanżować. Niepowodzenie było, nie da się go wymazać, lecz startujemy z nowymi nadziejami i chcemy wrócić na właściwe miejsce – mówi Łukasz Trałka.

Kapitan poznaniaków wskazał też największych konkurentów.

– Na pewno Legia Warszawa. W poprzednim sezonie doszło do niespodzianki, bo niewielu spodziewało się sukcesu Piasta Gliwice. Teraz wysoko trzeba oceniać Lechię Gdańsk, która była mocna już wiosną, a pozyskała jeszcze kilku ciekawych zawodników, przy czym uniknęła dużych zmian, które zachodziły tam wcześniej. Stabilne drużyny mają ponadto Zagłębie i Cracovia – wyliczył.

Na temat taktyki na mecz ze Śląskiem Wrocław kapitan Lecha nie chciał zbyt dużo mówić. Urban zaznaczył jedynie, że lechici przede wszystkim muszą skoncentrować się na swojej grze.

– Z jednej strony nie jest to jakaś wielka tajemnica, mimo to nie będę się rozwodził nad składem czy ustawieniem. Ktoś mógłby to usłyszeć, a ujawnianie takich informacji nie jest nam potrzebne. Mieliśmy oczywiście analizę rywala, będziemy jeszcze o tym rozmawiać, ale najlepiej skupić się na sobie – zaznaczył.

Lech Poznań oczywiście wymieniany jest w gronie faworytów do tytułu i jego niezdobycie zostanie odebrane przez kibiców jako porażka. Pierwszy meczem Kolejorza ze Śląskiem Wrocław odbędzie się w piątek, 15 lipca o godzinie 20.30 we Wrocławiu.