Gra miejska “Fira 2016: przywrócenie”. Ruszają zapisy!

„Fira 2016: przywrócenie” jest grą miejską, opartą na wielotorowej narracji. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z kulturą przedwojennego, żydowskiego Poznania we współczesnym wydaniu. 24 września, o godzinach: 14.00, 17.00 i 19.00 odbędzie się performatywna gra miejska „Fira 2016: przywrócenie”. Wyłoniona drogą naboru grupa uczestników rozpocznie przebieg na byłym żydowskim cmentarzu mieszczącym się w Centrum […]

„Fira 2016: przywrócenie” jest grą miejską, opartą na wielotorowej narracji. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z kulturą przedwojennego, żydowskiego Poznania we współczesnym wydaniu.

24 września, o godzinach: 14.00, 17.00 i 19.00 odbędzie się performatywna gra miejska „Fira 2016: przywrócenie”. Wyłoniona drogą naboru grupa uczestników rozpocznie przebieg na byłym żydowskim cmentarzu mieszczącym się w Centrum Poznania.

W kolejnym etapie uczestnicy zostaną podzieleni na trzy grupy. Pierwsza z grup trafi na performatywną kolację żydowską zrealizowana w przestrzeni prywatnej, druga odbędzie spacer po miejscach związanych z Firą Mełamedzon.

Trzecia grupa weźmie udział w grze typu „escape room”, oddającej klimat Poznania z czasów okupacji. Ostatnim „przystankiem” w grze będzie okolica Synagogi przy ulicy Żydowskiej.

Szczegóły oraz zapisy: fundacjacukierpuder@gmail.com. Udział w projekcie jest bezpłatny.