Poznań miastem zjaw i duchów? Straszny spacer z przewodnikiem

Człowiek lubi się bać. Już dzieci w szkole podstawowej fascynują się strasznymi historiami, pełnymi duchów i stworów. Jakie przerażające historie kryje Poznań? Gdzie kiedyś straszyło? Tego będzie można dowiedzieć się podczas kolejnego spaceru z przewodnikiem.

Grupa PoPoznaniu, po raz kolejny zaprasza na specjalny spacer po Starym Mieście. Tym razem, uczestnicy poznają „Straszne historie” z Poznania. Organizatorzy zapewniają, że po zapadnięciu zmroku, stolica Wielkopolski staje się miastem zjaw i duchów, a w mieście wydarzyła się już niejedna mrożąca krew w żyłach historia.

Jak na topografię miasta wpłynęły diabły? Gdzie w Poznaniu straszyło? Gdzie polała się krew i jakich miejsc kiedyś lepiej było unikać – na te pytania odpowie przewodnik, który zabierze uczestników na spacer już w następną sobotę, 28 stycznia. Spacer odbędzie się w dwóch edycjach – o godzinie 10 i godzinie 16.

Spacer odbywa się w konwencji „freewalking tour”, to znaczy, że zapisy nie są wymagane, a wycieczka odbędzie się niezależnie od liczby uczestników. Udział jest bezpłatny, ale na zakończenie, można podziękować przewodnikowi napiwkiem.