Straszne historie Chwaliszewa i Ostrowa Tumskiego – mroczny spacer z przewodnikiem

Juz po raz kolejny, grupa przewodników PoPoznaniu, zaprasza na spacer z serii „Straszne Historie”. Podczas wycieczki z przewodnikiem, będzie można posłuchać tajemnic, jakie skrywa Chwaliszewo i Ostrów Tumski.

Spacer będzie rozszerzoną wersją wycieczki, która miała miejsce w styczniu i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem poznaniaków. Uczestnicy będą mogli poznać „ciemną stronę Poznania”, czyli mroczne sekrety naszego miasta.

Przewodnik opowie m.in. czyj duch straszy w katedrze, w jakie miejsca lepiej było kiedyś nie chodzić, a także, gdzie w mieście dochodziło do straceń władców.

Wycieczka odbędzie się już w sobotę, 25 lutego, o godzinie 10:00 oraz o 17:00. Miejscem spotkania z przewodnikiem, będzie plac Kolegiacki, przy figurze koziołków. Zakończenie trasy przewidziane jest na Moście Jordana.

Spacery odbywają się w konwencji „freewalking tour”, co oznacza, że odbywają się niezależnie od liczby uczestników i pogody. Udział jest bezpłatny, ale na zakończenie wycieczki, można podziękować przewodnikowi napiwkiem.