WARTA W MECZU SPARINGOWYM POKONUJE TARNOVIE 1:0

Warta Poznań wygrała drugi z rzędu mecz sparingowy. Tym razem przeciwnikiem Zielonych była Tarnovia Tarnowo Podgórne. Trener Petr Nemec zadecydował, że w sparingu przeciwko Tarnovii Tarnowo Podgórne, w pierwszym składzie znajdzie się Bartosz Kalupa. Dla tego młodego pomocnika jest to duże wyróżnienie. Kalupa miał bardzo dobrą poprzednią rundę. Znakomite występy w Centralnej Lidze Juniorów przyczyniły się do tego, że od stycznia trenuje z seniorami.
Pierwsza połowa była podobna do tej z Obrą Kościan. To Zieloni praktycznie cały czas atakowali bramkę rywali, którzy liczyli głównie na kontry. Jedyny gol w tej części spotkania został zdobyty przez Tomasza Dejewskiego. Wcześniej rzut wolny wykonywał Furta, jego strzał odbił się od obrońcy rywali, a piłkę dobił właśnie Dejewski.
Druga połowa meczu zaczęła się od zmian. Z wyjściowej jedenastki pozostali tylko Tomasz Laskowski, Franciszek Siwek, Tomasz Dejewski oraz Krzysztof Biegański. Mimo tego, to Warciarze ciągle prowadzili grę. Zieloni mięli parę sytuacji do podwyższenia prowadzenia, jednak dopiero w 77 minucie wynik na 2:0 po indywidualnej akcji ustalił Filip Brzostowski.
Zwycięstwo z Tarnovią Tarnowo Podgórne było drugim w tegorocznych przygotowaniach Zielonych. Dwa inauguracyjne mecze zremisowali (Korona Kielce -0:0, Śląsk Wrocław 3:3), a poprzedni mecz z Obrą Kościan wygrali 4:0.
Kolejnym naszym rywalem będzie Górnik Konin. Mecz planowany jest na 28 stycznia. Areną zmagań będzie ponownie boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Gdańskiej 1 w Poznaniu.
Warta Poznań 1:0 (1:0) Tarnovia Tarnowo Podgórne
1:0 – 26’ Dejewski
2:0 – 77’ Brzostowski
Skład Warty Poznań w I połowie: T.Laskowski – Siwek, Marciniak, Dejewski, Brylewski, Kalupa, Białożyt, Goździk, Biegański, Cywiński, Furta
Skład Warty Poznań w II połowie: T.Laskowski (75’ Dojcz) – Siwek, Dejewski (79’ Marciniak), Onsorge, Fiedosewicz, Brzostowski, A.Laskowski, Szynka, Biegański, Ciarkowski, Spławski