Kilkadziesiąt tysięcy odbiorców bez prądu, powalone drzewa i TIR – wichura w Wielkopolsce

Zgodnie z danymi Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, obecnie bez prądu w Wielkopolsce jest około 40 tysięcy odbiorców. Ekipy dostawców cały czas pracują, by jak najszybciej przywrócić energię i naprawić skutki wichury, w tym zerwane linie energetyczne. W niektórych przypadkach, możliwe jest jednak, że prace potrwają do jutra. Straż pożarna interweniowała już kilkaset razy, z czego […]

Zgodnie z danymi Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, obecnie bez prądu w Wielkopolsce jest około 40 tysięcy odbiorców. Ekipy dostawców cały czas pracują, by jak najszybciej przywrócić energię i naprawić skutki wichury, w tym zerwane linie energetyczne. W niektórych przypadkach, możliwe jest jednak, że prace potrwają do jutra.

Straż pożarna interweniowała już kilkaset razy, z czego większość zgłoszeń dotyczy powalonych drzew. Około godizny 9:00, na DK 32, w miejscowości Strykowo, przewrócił się TIR, prawdopodobnie od porywu wiatru. Droga jest zablokowana, a utrudnienia moga potrwać do godziny 12:00.

Według prognoz, silny wiatr i porywy mają osłabnąć w godzinach popołudniowych.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.