Są już pierwsze nowe miejsca parkingowe przy ul. Szpitalnej

Docelowo ma być ich ponad 40, ale na razie powstały dopiero pierwsze – nowe miejsca parkingowe pojawiły się w okolicy szpitala dziecięcego przy ul. Szpitalnej. Służyć będą zarówno osobom przyjeżdżającym do placówki medycznej, jak i okolicznym mieszkańcom.

O nowe miejsca postojowe w okolicy poznaniacy apelowali od lat. Problem dotyczy nie tylko okolicznych mieszkańców, ale przede wszystkim rodziców najmłodszych pacjentów, którzy chcieliby móc zaparkować samochód jak najbliżej, by chore dziecko nie musiało pokonywać zbyt długiej drogi do szpitala.

Do tej pory, wielu kierowców parkowało nielegalnie wzdłuż ul. Szpitalnej przy cmentarzu. Skutkowało to często założeniem blokady na koło przez straż miejską.

Obecnie, w okolicy wprowadzono tymczasową organizację ruchu, która po zakończeniu zamieszania komunikacyjnego związanego z dniem Wszystkich Świętych, zostanie wprowadzona na stałe. Samochody mogą już parkować na odcinku od ul. Nowina, do ul. Szamarzewskiego.

W następnej kolejności, możliwe będzie parkowanie na części ul. Szpitalnej – od skrzyżowania ulic Szpitalnej i Nowina do wysokości krzyżówki z ul. Szamarzewskiego wprowadzone będzie parkowanie równoległe na jezdni, natomiast za przejściem dla pieszych, w kierunku ul. Miodowej – częściowo na jezdni i chodniku.

Ulica jest na tyle szeroka, że możliwe jest zachowanie dwukierunkowego ruchu samochodów oraz swobodnego przejścia po chodniku.

Dzięki zmianom, w okolicy powstanie ponad 40 nowych miejsc parkingowych, co znacznie ułatwi życie zarówno mieszkańców, jak i dojeżdżających do szpitala.