Przy szpitalu dziecięcym będzie więcej miejsc parkingowych

Przy szpitalu dziecięcym przy ul. Szpitalnej powstanie więcej miejsc parkingowych. Początkowo, zmiany zostaną wprowadzone jedynie tymczasowo, ale po święcie Wszystkich Świętych mają zostać na stałe.

Rodzice najmłodszych pacjentów w szpitalu, często skarżą się na brak miejsc parkingowych przy ul. Szpitalnej. Na ten sam problem skarzą się również okoliczni mieszkańcy. Obecnie obowiązuje zakaz zatrzymywania się na fragmencie od strony cmentarza, który można wykorzystać na wyznaczenie miejsc parkingowych.

Na odcinku od skrzyżowania ul. Szpitalna i Nowina, do wysokości skrzyżowania z ul. Szamarzewskiego, wprowadzona zostanie możliwość parkowania równoległego na jezdni. Dalej, do ul. Miodowej, parkować będzie można częściowo na jezdni i na chodniku.

Ponieważ jezdnia jest wystarczająco szeroka, możliwe będzie utrzymanie dwukierunkowego ruchu samochodów oraz swobodnego ruchu pieszych na chodniku.

Początkowo, zmiany będą wprowadzone jako tymczasowa zmiana organizacji ruchu, ale po Wszystkich Świętych mają pozostać na stałe.