Na jednej z Poznańskich posesji hodowano zwierzęta w nieludzkich warunkach (uwaga drastyczne zdjęcia)

Do naszej redakcji dotarła szokująca informacja od fundacji Naszezoo.pl. Na jednej z poznańskich posesji przetrzymywane są zwierzęta hodowlane w niewłaściwych warunkach. W czwartek przedstawiciele fundacji udali się na wskazany adres. Na miejscu zastali ponad 20 żywych zwierząt, w tym kury, indyki, kaczki i kozy, które żyły w tragicznych warunkach. Zwierzęta zmuszone były do poruszania się po wysypisku śmieci, gdzie znaleźliśmy różnego rodzaju odpady samochodowe, puszki z chemikaliami, bardzo ostre przedmioty, rozbite szkło, a także martwe zwierzęta (prawdopodobnie kury) oraz gnijące mięso. Ptaki dosłownie chodziły po swoich martwych braciach. Część z nich udało się im sfotografować.  Część zwierząt miała problemy z poruszaniem się, uszkodzenia skrzydeł i nóg. 

 Co więcej, wszystkie zwierzęta przebywały w stanie skrajnego niechlujstwa, bez dostępu do wody pitnej (miały brudną, kwitnącą i zapleśniałą ciecz w beczkach) oraz odpowiedniego pokarmu (jedzenie porozrzucane na ziemi pośród pleśniejącego mięsa, padliny oraz odchodów). Boksy posiadały ostre krawędzie, które stanowiły zagrożenie życia i zdrowia przebywających w nich zwierząt, brakowało w nich odpowiedniej wentylacji, co było powodem braku dostępu świeżego powietrza. W garażu, który również był wysypiskiem śmieci, znaleźliśmy sprzęt do mielenia mięsa i mnóstwo zrobionych już kiełbas, a także odpadki po własnoręcznym rozbiorze świni.

Na miejsce został wezwany Ekopatrol Straży Miejskiej, a także dwa patrole Policji: funkcjonariusze pomogli przeprowadzić tę dramatyczną interwencję, która trwała prawie 10 h. Ostatecznie dzięki ofiarności pracowników fundacji naszezoo.pl odebrano wszystkie żywe zwierzęta i przetransportowano je w bezpieczne miejsce. 

Fundacja prosi o wsparcie 

czeka nas opłacenie transportu, leczenia i wyżywienia zabranych zwierzaków… Bez Waszego wsparcia nie damy rady! Zbieramy darowizny na konto: Fundacja NaszeZoo.pl, BZ WBK 87 1090 1463 0000 0001 3309 2844, tytułem: INTERWENCJA

fundacja naszezoo.pl