Koncert Wigilijna Tytka już jutro

We wtorek, odbędzie się kolejny koncert Wigilijna Tytka, który jest finałem ogólnopolskiej akcji Caritas Polska “Tytka Charytatywna”.

Już po raz kolejny, w całym kraju prowadzono akcję charytatywną “Tytka Charytatywna”. Koncert finałowy jest podsumowaniem działań, ale także ich kontynuacją.

Papierowe torby wypełnione produktami trafiły do parafii w stolicy Wielkopolski, a także w instytucjach publicznych, w tym m.in. w urzędzie miasta.

“Papierowa torba wypełniona produktami była sposobem na pomoc ludziom, którzy sami nie mogą wyprawić świąt. Akcja się rozrosła, zaangażowało się w nią mnóstwo osób. W naszej archidiecezji rozprowadziliśmy już około 20 tysięcy tytek.”

ks. Marcin Janecki, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Koncert odbędzie się jutro, 19 grudnia, w kościele karmelitów na Wzgórzu św. Wojciecha. Początek zaplanowano na godzinę 19.00. Artyści wykonają polskie kolędy w nowych aranżacjach. Wystąpią m.in. Justyna Steczkowska, Andrzej Lampert i Anna Lasota. Koncert tradycyjnie zakończy utwór Zbigniewa Górnego “Przekażcie sobie znak pokoju”.

Wydarzenie będzie nagrywane i wyemitowane w TVP w pierwszy i drugi dzień Świąt. W trakcie transmisji, będzie można wspierać Caritas poprzez zbiórkę SMS.