Duże korki w centrum i na dojazdach

Nieco później niż zwykle, ale poranny szczyt komunikacyjny, a także związane z nim korki, zawitały do Poznania. Coraz gorzej wygląda zarówno przejazd przez miasto jak i drogi dojazdowe.

Ul. Obornicka zakorkowana w obie strony od ronda Obornickiego do wysokości ul. Szarych Szeregów. Duży ruch na ul. Krygowskiego i Umultowskiej, a także ul. Łużyckiej i Naramowickiej. Na ul. Lechickiej, kierowcy stoją od ul. Umultowskiej do ul. Naramowickiej. Korki również na ul. Bałtyckiej.

Coraz większy ruch na ul. Murawa i Serbskiej, a także Winogrady i Pułaskiego w kierunku centrum. Garbary korkują się od ul. Szelągowskiej, choć na razie “jedynie” do ul. Wyszyńskiego, która również się zakorkowała od strony Ronda Śródka w kierunku centrum.

Długi postój czeka kierowców na ul. Lutyckiej, coraz gęściej również na ul. Wojska Polskiego. Ul. Niestachowska na razie zakorkowana od ul. Wojska Polskiego do ul. św. Wawrzyńca.

Większy ruch również na ul. Roosevelta, Dąbrowskiego – szczególnie w kierunku wyjazdu z miasta, a także na Bukowskiej i Reymonta.

Duży korek naul. Chociszewskiego, od ul. Kolejowej do ul Reymonta, czyli w kierunku ul. Grunwaldzkiej. Korkowo na Górczynie, na ul. Głogowskiej, w stronę Mostu Dworcowego.

Na Wildzie, kierowcy postoją na ul. 28 Czerwca 1956 roku, Łozowej, Opolskiej i Czechosłowackiej.

Zakorkowane obie nitki ul. Starołęckiej. Dojazd do Ronda Starołęka odbywa się powoli również od strony ul. Hetmańskiej.

Przed rondem Rataje korkuje się ul. Krzywoustego od wysokości Posnanii, ale kierowcy najdłużej postoją dopiero później – zakorkowany most Królowej Jadwigi w kierunku AWF.