“Bieg po zdrowie”. Ruszyła kolejna edycja akcji dla uczniów szkół podstawowych

Ruszyła kolejna edycja Programu Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej „Bieg po zdrowie”, który adresowany jest do uczniów czwartych klas szkół podstawowych. Z Poznania i powiatu poznańskiego, do udziału zgłosiło się niemal 50 szkół.

Celem programu jest zwiększenie wiedzy i świadomości najmłodszych w zakresie szkodliwości palenia papierosów i używania e-papierosów. W ramach akcji, nauczyciele ze szkół, które biorą udział w projekcie, przeprowadzą dwa spotkania z rodzicami i cykl zajęć z uczniami.

Podczas specjalnych lekcji, dzieci będą zapoznawane z tematem poprzez różnego rodzaju formy edukacji, które będą wymagały od nich kreatywności i aktywności.

Program skierowany jest do uczniów klas IV szkoły podstawowej, ponieważ statystycznie to właśnie w wieku 9-10 lat, dzieci mają pierwszy kontakt z paleniem tytoniu. Próby regularnego i częstego palenia przypadają z kolei zwykle między 11 a 13 rokiem życia.

Dziś i jutro, poznański sanepid przeprowadza szkolenia dla nauczycieli, podczas których, przedstawione będą założenia programu, a także przekazane materiały do prowadzenia akcji w szkole – zestaw plakatów, podręcznik dla nauczyciela oraz ćwiczenia dla uczniów.

To już druga edycja programu. W tym roku szkolnym, udział zgłosiło 46 szkół z terenu Poznania i powiatu poznańskiego.