Policjanci złapali włamywaczy na gorącym uczynku. Złodzieje chowali się w szafie

Chowanie się za szafą lub w szafie przed policją wydaje się być zagraniem spotykanym jedynie w filmach, ale jak się okazuje, policjanci spotykają się z tym także podczas służby. Właśnie w takich okolicznościach, funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku dwóch włamywaczy w Grodzisku Wielkopolskim.

Do zdarzenia doszło 8 lutego, około godziny 21:00. Policjanci z Grodziska Wielkopolskiego otrzymali zgłoszenie od kobiety, do której zadzwonił sąsiad z informacją, że do jej domu prawdopodobnie ktoś się włamał.

Przybyli na miejsce policjanci weszli do środka wraz z właścicielką domu. W całym lokalu widoczny był „ogólny nieład i bałagan”. W jednym z pomieszczeń, za szafą, policjanci zauważyli mężczyznę w kurtce i założonym kapturem na głowie.

Gdy zauważył funkcjonariuszy, rzucił się na nich, jednak szybko został obezwładniony i zakuty w kajdanki.

Policjanci przeszukali kolejne pomieszczenia w poszukiwaniu ewentualnych kolejnych sprawców. We wnęce jednej z szaf znaleźli kolejnego włamywacza. On także został obezwładniony i zatrzymany.

Zatrzymani mieszkańcy Grodziska Wielkopolskiego, w wieku 28 i 46 lat, są dobrze znani wielkopolskiej policji.

Większość łupów z tego domu, została odzyskana przez policjantów, ale straty zostały wycenione przez właścicielkę domu na kilka tysięcy złotych.

Za kradzież z włamaniem, mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.