Zatrzymano włamywacza, który okradał wnętrza samochodów

Policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o włamanie do 10 samochodów. Mężczyzna wybijał w nich szyby i kradł z wnętrza wartościowe przedmioty o łącznej wartości 100 tysięcy złotych.

Zatrzymany 32-latek włamywał się do samochodów głównie w nocy lub wcześnie rano. Mężczyzna widząc w zaparkowanym pojeździe cenne przedmioty, wybijał szybę i zabierał wartościowe rzeczy. W ten sposób skradł m.in. skórzane paski do zegarków o wartości ok. 50 tys. złotych, kosmetyki, elektronarzędzia, telewizory. Skradzione łupy trzymał w piwnicy i to właśnie tam został zatrzymany przez policjantów.

Okazało się, że mężczyzna kilka tygodni temu opuścił areszt, w którym przebywał w związku z innymi włamaniami do samochodów, których dopuścił się w ubiegłym roku. Poznaniak usłyszał zarzut kradzieży oraz posiadania narkotyków, które zostały przy nim znalezione.

Wstępnie policjanci oszacowali, że wartość skradzionych przedmiotów to ok. 100 tys. złotych. Część rzeczy została już zwrócona prawowitym właścicielom.

Mężczyzna obecnie przebywa tymczasowo w areszcie. Za zarzucane mu czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.